- reset +

PDFDrukujEmail

Co dalej gimnazjalisto?

Egzaminy gimnazjalne za nami, czas poważnie spojrzeć w przyszłość. Nasi gimnazjaliści mają możliwość wyboru tej najlepszej, spośród szerokiej oferty publicznych i niepublicznych szkół średnich funkcjonujących  na naszym terenie. Dnia 24.04.2018r. w Białej Podlaskiej odbywały się IV Targi Edukacyjne. Tym razem gospodarzem było  IV Liceum Ogólnokształcące im. ST. Staszica. Po części oficjalnej, którą otworzył prezydent miasta Biała Podlaska M. Litwiniuk odbyła się przebogata część artystyczna w wykonaniu młodzieży z poszczególnych szkół. Tak więc obok śpiewu i tańca w różnych odsłonach, można było zobaczyć pokazy zręcznościowe i siłowe, skosztować przeróżnych przekąsek (przeważnie słodkich), spotkać się ze starszymi koleżankami i kolegami, porozmawiać na temat wybranej szkoły. Takie informacje „z pierwszej ręki” są zdaniem uczniów najcenniejsze. Dzięki uprzejmości wójta Gminy Łomazy Pana Jerzego Czyżewskiego, który bezpłatnie wypożyczył  nam autokar, z zaproszenia do udziału w targach skorzystali wszyscy uczniowie klas trzecich. Mamy nadzieję, że ten wyjazd pomoże przynajmniej niektórym w podjęciu jakże trudnej życiowej decyzji.

Na tym wyjazdy trzecioklasistów nie kończą się. Otóż 25 kwietnia zainteresowani kontynuowaniem nauki w LO im. Wł. Zawadzkiego w Wisznicach udadzą się na dzień otwarty tej szkoły. Dojazd i powrót zapewnią gospodarze imprezy. Natomiast 27 kwietnia uczniowie wraz z opiekunami wybierają się do Zespołu Szkól w Leśnej Podlaskiej. Ten wyjazd jest również sponsorowany przez Wójta Gminy Łomazy, za co bardzo dziękujemy.