- reset +

PDFDrukujEmail

Eliminacje Powiatowe BRD

8 maja 2018r. w Zespole Szkół w Łomazach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów gimnazjum. Organizatorzy zawodów za najważniejsze uznali propagowanie działań na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej jako uczestników ruchu drogowego. W szczególności chodziło zaś o popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, krzewienie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a wreszcie upowszechnianie przekonania, że rower jest dla młodych ludzi najdoskonalszym środkiem transportu, a także rekreacji i sportu.

Turniej otworzyła dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach – pani Bogumiła Wińska, która przywitała zaproszonych gości, uczestników zmagań oraz ich opiekunów. Na wstępie przytoczyła starożytną sentencję Ajschylosa „ Ważniejsze jest nie zwycięstwo, lecz właściwe wykorzystanie zwycięstwa” życząc uczestnikom, aby wiedza i umiejętności zdobyte w turnieju o bezpieczeństwie w ruchu drogowym były właściwie wykorzystane.

Swoją obecnością zawody zaszczycili:

  • Wójt Gminy Łomazy- pan Jerzy Czyżewski;
  • Przedstawiciel Kuratoriom Oświaty w Lublinie,Dyrektor  Delegatury w Białej Podlaskiej pani Małgorzata Kiec;
  • Zastępca dyrektora WORD w Białej Podlaskiej pan Arkadiusz Maksymiuk;
  • Główny sędzia turnieju, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji pan Andrzej Zając;
  • Komendant Komisariatu  Policji w Wisznicach pan Hubert Makaruk;
  • Radny Powiatu Bialskiego pan Marek Uściński;
  • Przedstawiciel starostwa powiatowego w Białej Podlaskiej pani Elżbieta Głowińska;
  • Honorowy prezes klubu motocyklowego Grom Biała Podlaska pan Zdzisław Kozłowski;
  • Pracownik WORD pan Adam Chazan;
  • studenci ratownictwa medycznego PSW w Białej Podlaskiej.

W zawodach brało udział 9 drużyn a zawodnicy rywalizowali w 3 konkurencjach. Turniejowe zmagania rozpoczęli od napisania testów sprawdzających wiedzę z zakresu przepisów i zasad ruchu drogowego. Następne konkurencje miały już charakter praktyczny tj. pokonanie toru przeszkód i wykazanie się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo uczestnicy zmagań mogli podziwiać pokaz umiejętności członków Akademii Taekwon – do Virtus działającej przy Zespole Szkół w Łomazach. Po trwających blisko 4 godziny rozgrywkach nadszedł czas podsumowań. Indywidualnie najlepsi okazali się Michał Haponiuk z Gimnazjum w Zalesiu, Antoni Bielecki z Gimnazjum w Łomazach oraz Ewa Sebastianiuk.

W rywalizacji drużynowej I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Zalesiu, miejsce II przypadło ekipie Publicznego Gimnazjum nr 4 w Białej Podlaskiej, a III – zespołowi Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Rokitnie.

Zwycięskie drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostę Bialskiego Mariusza Filipiuka, Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego, Dyrektora WORD w Białej Podlaskiej Krzysztofa Tymoszuka, Dyrektora Zespołu Szkół w Łomazach Bogumiłę Wińską.

Organizatorzy turnieju pragną złożyć serdeczne podziękowania na ręce osób i instytucji, bez których wsparcia rywalizacja drużyn nie przebiegłaby tak sprawnie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju wiedzy oraz umiejętności. Dziękujemy za zaangażowanie i sportową rywalizację. Do zobaczenia za rok.

Poprawiony: czwartek, 17 maja 2018 08:53