W dniach 18-20 maj 2018 r. w Nowej Rudzie – Słupiec odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Taekwon-Do ITF. Reprezentantki Akademii VIRTUS w Łomazach Nikola Sobechowicz oraz Anastazja Stanilewicz uczennice II klasy naszego gimnazjum brały udział w tym najważniejszym sportowym wydarzeniu w kraju dla wszystkich trenujących Taekwon-Do ITF w tej kategorii wiekowej. Pierwszy medal dla VIRTUSA wywalczyła Anastazja Stanilewicz zdobywając srebro oraz tytuł wicemistrzyni Polski w walkach kat. -60 kg. Tego samego dnia rywalizacji Nikola Sobechowicz zdobywa również srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski w walkach kat. -42 kg. Ponadto Anastazja była tuż za podium zajmując piąte miejsce w technikach specjalnych oraz dziewiąta w układach stopni mistrzowskich. W zawodach w rolę arbitrów po raz kolejny wcieliły się absolwentki naszej szkoły Monika Chwalewska II Dan oraz Karolina Juszczak I Dan.

Trenerem zawodniczek jest Artur Romaniuk IV Dan nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi.

Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu Wójta Gminy Łomazy Pana Jerzego Czyżewskiego. Partnerami Akademii są: Firma SERHEJ z Łomaz, Green Office Ecologic z Łomaz, Delikatesy Centrum w Łomazach, Firma ROBEX z Dubowa, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej, Studio Fotograficzne FOTOS z Białej Podlaskiej ul. Ciasna 1, Paleta Smaków BISTRO w Łomazach ul. Lubelska 54, Firma przewozowa SZWAGRY z Łomaz oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi w Łomazach.

Poprawiony: wtorek, 22 maja 2018 08:11