- reset +

PDFDrukujEmail

Jubileuszowa Akcja Sprzątania Świata

W tym roku w dniach 19 i 20 września wzięliśmy udział już po raz 25 w akcji Sprzątania Świata, której celem jest poszanowanie środowiska. W tym roku odbywała się ona pod hasłem: „Akcja – segregacja 2x więcej, 2x czyściej’ i miała na celu wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. Świadoma segregacja to lepsze wykorzystanie zasobów, które „zamrażamy”  w odpadach. Takie działania wpływają na poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Według założeń w roku 2020 recykling odpadów w polskich  gospodarstwach domowych ma osiągnąć poziom 50%, a w tym roku 30%. Udział dzieci i młodzieży w corocznej edycji tego przedsięwzięcia z pewnością w pozytywny sposób wpłynie na wzrost ogólnych wskaźników. Nie mogliśmy przejść obojętnie wobec takiego wyzwania. Uczniowie klasy VIIa pod kierunkiem pani Elżbiety Derlukiewicz - Rusek brali udział w sprzątaniu Łomaz, natomiast uczniowie klas III gimnazjum wraz z panią Grażyną Skrzyńską sprzątali Łomazy i Studziankę.

Poprawiony: poniedziałek, 24 września 2018 18:45