GMINNY KONKURS HISTORYCZNY
POD HASŁEM 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Dnia 23.10.2018 roku w naszej szkole odbył się Gminny konkurs historyczny pod hasłem „ 100 –lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”. Jest to kolejne wydarzenie wpisujące się w obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości. Do konkursu przystąpiła młodzież z  Zespołu Szkół w Łomazach oraz ze Szkoły Podstawowej w Huszczy. Honorowy patronat  konkursu objął Wójt Gminy Łomazy.

Uczniowie przystępujący do konkursu mieli okazję poszerzyć wiedzę dotyczącą najważniejszych faktów z dziejów Polski odzyskującej niepodległość oraz umocnić postawy patriotyczne i obywatelskich w oparciu o poznawanie historii.

Klasy VIII i III gimnazjum

I miejsce – Paweł Hołownia kl. IIIa Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach

II miejsce – Oliwia Powszuk kl.IIIa Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach

Szymon Kożuchowski kl.VIIIa Szkoła Podstawowa im. T.Kościuszki w Łomazach