- reset +

PDFDrukujEmail

Czym powitać cię Wiosenko,
gdy zielona wracasz znów.
Chyba tańcem i piosenką,
bo to milsze jest od słów.

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia, kwitną drzewa, rozkwitają kwiaty, ptaki przylatują z ciepłych krajów. Świat z każdym dniem staje się coraz bardziej kolorowy, dlatego ta pora roku jest tak wyczekiwana przez wszystkich. Wprawdzie Pierwszy Dzień Wiosny wypada dzień wcześniej, ale zgodnie z tradycją dzieci z klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej w Łomazach równie gorąco pożegnały zimę i w radosnych nastrojach świętowały nadejście wiosny w dniu 22 marca 2019 r. Uczniowie z klasy I b i klasy III a pod kierunkiem wychowawczyń: p. Agnieszki Panasiuk i p. Wiesławy Kobrzyńskiej zaprezentowali z tej okazji program artystyczny. Przedstawili inscenizację pt. „Zimę żegnamy, Wiosnę witamy!”, zatańczyli do utworu „Wiosna” A. Vivaldiego oraz zaśpiewali piosenki o tematyce wiosennej.

Serdecznie dziękujemy za przybycie na uroczystość: Dyrekcji Zespołu Szkół w Łomazach – p. Bogumile Wińskiej i p. Alinie Lewczuk, Nauczycielom, Rodzicom, Uczniom klas: Ia, IIa, IIb i Dzieciom z oddziałów przedszkolnych. Tak więc, witaj Wiosno!

 

 

Po zakończeniu uroczystości dokonano podsumowania Szkolnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczne i zdrowe zabawy zimowe”. Wszyscy uczniowie wykonali ciekawe prace, a najładniejsze zostały nagrodzone:

I miejsce – Oliwia Adamiak kl. II a,

II miejsce – Karolina Kołodziejczyk kl. I a,

II miejsce – Laura Cybulska  kl. I a,

III miejsce – Krzysztof Jarzębski kl. III a,

wyróżnienia – Lena Hajbos kl. II b

wyróżnienie - Szymon Wołosowicz kl III a

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

Gorąco dziękujemy p. Dyrektor Bogumile Wińskiej za wręczenie dyplomów oraz p. Monice Jaroszuk za ufundowanie i wręczenie nagród. Gratulujemy zwycięzcom.

Poprawiony: poniedziałek, 01 kwietnia 2019 11:22