- reset +

PDFDrukujEmail

DZIEŃ ZIEMI W KL. I - III

Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami
i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, które obyły się 29 kwietnia 2019 r.

Uczniowie  klasy Ia pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Bieleckiej zaprezentowali przedstawienie pod tytułem: „W bajkowym świecie ekobohaterów”, w którym znani i lubiani bohaterowie  bajek uczyli recyclingu, segregacji odpadów, zasad zdrowego ekologicznego odżywiania oraz ochrony roślin i zwierząt. Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas I-III, dzieci z przedszkola oraz rodzice.

Podczas apelu nastąpiło uroczyste wręczenie nagród,  wyróżnień  i dyplomów uczniom, którzy wzięli udział  w Szkolnym Konkursie  Plastycznym pt. „Kartka Wielkanocna”.

I miejsce ex aequo - Emilia Marciniuk -  kl. IIa,  Karolina Kołodziejczyk - kl.Ia

II miejsce - Zuzanna Telaczyńska -  kl. IIa

III miejsce -  Lena Rusek -  kl. Ia

wyróżnienie - Alicja Adamczuk – kl. II b

wyróżnienie - Karol Arseniuk – kl. Ia

Wszystkim laureatom gratulujemy!

Poprawiony: czwartek, 09 maja 2019 06:22