- reset +

PDFDrukujEmail

Wielkanoc na ludowo

W okresie przedświątecznym na terenie Przedszkola Samorządowego w Łomazach mogliśmy podziwiać stroiki  i ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci przedszkolne wraz z rodzicami w ramach Przedszkolnego Konkursu  Plastycznego pt. ,, Wielkanoc na ludowo”. Konkurs miał na celu kształtowanie umiejętności widzenia głęboko humanistycznych wartości tkwiących w kulturze ludowej, popularyzację obrzędowości i ludowej twórczości artystycznej związanej ze Świętami Wielkanocnymi z uwzględnieniem środowiska dzieci oraz pielęgnowanie znajomości tradycji kulturowej własnego regionu.

Poziom wykonanych prac wielkanocnych był niezwykle wyrównany.  Przy ocenie stroików i dekoracji Jury wzięło pod uwagę zgodność z tematem - nawiązanie do tradycji, technikę oraz  materiał służący do wykonania prac, pomysłowość, oryginalność oraz staranność i dokładność wykonania. Szczególną uwagę zwracano na oryginalność. Po raz kolejny przy ocenie prac doceniona została kreatywność i pracowitość.

Komisja konkursowa z radością i zachwytem podziwiała 47 prac zgłoszonych do konkursu. Po dokładnym obejrzeniu prac postanowiła za pomysłowość i precyzję wykonania oraz ogromne zaangażowanie w przygotowaniu dekoracji świątecznych, przyznać nagrody w dwóch kategoriach:

W kategorii 3-4 – latków:

I miejsce   - Natalia Adamczuk – grupa 4 - latków

II miejsce  -  Wiktoria Szeniawska – grupa 4 - latków / Michał Kołodziejczyk – grupa 3 - latków

III miejsce -   Franciszek Telaczyński– grupa 3 - latków / Sebastian Zarębski – grupa 3 - latków

W  kategorii 5 - 6 – latków:

I miejsce   -  Daniel Uściński – grupa 6 - latków.

II miejsce  -  Juli Uścińska – grupa 5 – latków / Andrzej Telaczyński – grupa 5 - latków

III miejsce -  Łucja Bńkowska – grupa 5 – Latków

Podsumowanie oraz uroczyste wręczenie dyplomów i nagród  odbyło się w dniu 25.04.2019r. z udziałem wszystkich dzieci przedszkolnych, nauczycieli oraz pani wicedyrektor Aliny Lewczuk. Fundatorem nagród była pani Monikę Jaroszuk.

Pani wicedyrektor Alina Lewczuk  i pani Ewa Dekiert - wręczyły dyplomy wraz z nagrodami wszystkim laureatom  konkursu plastycznego. Pozostałe dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy za udział wraz ze słodkimi upominkami. Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom za zaangażowanie oraz wspaniałe doznania artystyczne.

Poprawiony: wtorek, 14 maja 2019 17:20