- reset +

PDFDrukujEmail

BIAŁOWIEŻA – CIECHANOWIEC

W dniu 30.05.2019r. uczniowie kl. IVb pod opieką p. Małgorzaty Szewczyk oraz p. Elżbiety Bieleckiej udali się na wycieczkę do Białowieży. Zwiedzanie zaczęliśmy od Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, gdzie czekały na nas najstarsze w Polsce maszyny rolnicze, największy zbiór pisanek oraz wystawa białoruskich strojów regionalnych. W Skansenie  mogliśmy zobaczyć, jak żyli i mieszkali nasi pradziadowie. Następnie udaliśmy się do Białowieży, aby w Muzeum Przyrodniczo – Leśnym odkrywać sekrety Puszczy Białowieskiej, a z wieży widokowej podziwiać jej ogrom rozciągający się po horyzont. Wielu z nas nie mogło się doczekać spotkania z żubrem…aż w końcu udało się. W Rezerwacie ku naszemu zaskoczeniu spotkaliśmy nie jednego lecz całą rodzinę Żubrów oraz wiele innych ssaków kopytnych. Miłą niespodzianką okazała się również wizyta w Pawilonie Edukacyjnym. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Grabarkę – najważniejsze miejsce kultu religijnego prawosławia w Polsce.

Małgorzata Szewczyk

Poprawiony: poniedziałek, 03 czerwca 2019 10:27