- reset +

PDFDrukujEmail

Ach, ta Pani Zima!

Zima to tajemnicza i pobudzająca wyobraźnię pora roku. Wcześniej zapada zmrok i na niebie szybko pojawiają się gwiazdy. Magię zimowego klimatu podkreśla także skrzący się mróz.

Dnia 10.01.2020 uczniowie klasy Ia i Ib pod kierunkiem wychowawczyń: Wiesławy Kobrzyńskiej i Aleksandry Dołęgowskiej zaprezentowali przedstawienie pt. „Pani Zima”. Przybliżyli piękno i znaczenie tej pory roku w przyrodzie oraz ukazali niebezpieczne sytuacje podczas zabaw zimowych i przypomnieli o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Szkoda tylko, że jeszcze nie ma śniegu. Tak więc, Zimo sypnij śnieżynkami i baw się z nami!

Serdecznie dziękujemy za przybycie na uroczystość: Dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach – p. Bogumile Wińskiej i p. Dorocie Biesiadzie, Nauczycielom, Rodzicom, Uczniom klas: IIa, IIb, IIIa, IIIb i Dzieciom z przedszkola.

Ponadto odbyło się spotkanie z policjantem, który przeprowadził z dziećmi pogadankę dotyczącą właściwego zachowania się m.in. w czasie zabaw, w kontaktach ze zwierzętami oraz nieznajomymi osobami.

Po zakończeniu uroczystości dokonano podsumowania Szkolnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczne zabawy zimowe”. Wszyscy uczniowie wykonali ciekawe prace, a za najładniejsze pani Dyrektor wręczyła nagrody:

I miejsce – Magdalena Olszewska kl. Ia i Gabriela Arseniuk – kl.Ib,

II miejsce – Anastazja Wołosowicz – kl. Ia,

III miejsce – Zuzanna Jaśkiewicz – kl. Ib,

wyróżnienie – Szymon Szostakiewicz – kl. Ia i Jakub Korszeń – kl. Ib.

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

Gratulujemy zwycięzcom!

Poprawiony: poniedziałek, 13 stycznia 2020 13:06