- reset +

PDFDrukujEmail

Szanowni Rodzice uczniów Gimnazjum!

Ostatnim etapem udziału naszego Gimnazjum w projekcie Szkoła Współpracy będzie opracowanie Szkolnego Programu Aktywnej Współpracy zawierającego działania, które będziemy wspólnie realizować. Podczas wrześniowych i listopadowych warsztatów grupa złożona z przedstawicieli rodziców, uczniów i nauczycieli wysunęła propozycje następujących działań:

Dydaktyka i wychowanie:

1)     Rodzice w roli ekspertów na zajęciach zawodoznawczych.

2)     Festyn rodzinny promujący zdrowe odżywianie.

3)     Organizacja wigilii klasowych.

4)     Organizacja balu karnawałowego.

5)     Organizacja balu gimnazjalnego.

6)     Wyrażanie opinii np. w sprawie wyboru podręczników.

7)     Utworzenie grupy do zespołowych prac domowych.

Organizacji pracy szkoły:

1)     Organizacja debat rodzice – uczniowie – nauczyciele.

2)     Stworzenie banku zasobów rodzicielskich (informacja na temat możliwych form współpracy poszczególnych rodziców ze szkołą).

3)     Poszukiwanie i pozyskiwanie sponsorów.

4)     Wspólny udział w warsztatach tematycznych.

5)     Organizacja spotkań z ciekawymi ludźmi.

Przestrzeń szkoły:

1)     Wzbogacenie przestrzeni oczekiwania na autokar o ławeczki.

2)     Stworzenie i systematyczna aktualizacja tablicy informacyjnej o Radzie Rodziców oraz zakładki na stronie internetowej szkoły.

3)     Doposażenie kącika spotkań z rodzicami.

4)     Niestandardowa organizacja spotkań z rodzicami.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o odniesienie się do powyższych propozycji. Jeżeli istnieją jakieś dodatkowe działania dotyczące szkoły i uczniów lub decyzje, na które chcielibyście Państwo mieć wpływ i brać za nie współodpowiedzialność, prosimy o przesłanie swoich pomysłów drogą mailową na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub o kontakt z wychowawcą Państwa dziecka.

Poprawiony: niedziela, 01 listopada 2015 19:45