- reset +

PDFDrukujEmail

Ludzie z pasją - " U progu wolności Legiony Polskie 1914-1916"

Dnia 28 kwietnia 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu "Ludzie z pasją". Tym razem spotkanie to połączone było z otwarciem wystawy poświęconej 100 rocznicy przemarszu Legionów Polskich przez Podlasie. Muzeum Regionalne w Siedlcach udostępniło część zbiorów z kolekcji Wiesława Słupczyńskiego. Spotkanie uświetnili swoją obecnością starosta bialski Tadeusz Łazowski, wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Anna Filipiuk, dyrektor Muzeum Regionalnego w Siedlcach Andrzej Matuszewicz.   Młodzież z  gimnazjum obecna na spotkaniu posłuchała opowieści o ciekawostkach z pracy historyka regionalisty, o których opowiadał zastępca dyrektora siedleckiego muzeum Sławomir Kordaszuk. Była to kolejna ciekawa lekcja historii.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:38