- reset +

PDFDrukujEmail

Wycieczka do Magicznych Ogrodów

30. 09. 2015 r. uczniowie ze Szkoły Filialnej w Studziance wraz z wychowawcą i rodzicami oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Huszczy, także z opiekunem uczestniczyli w wycieczce do bajkowej krainy „Magicznych Ogrodów” we wsi Trzcianki koło Janowca. Przekraczając bramę „Magicznych Ogrodów” staliśmy się częścią niezwykle barwnego świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty: olbrzymie gąsienice, smoki, wróżki – Smużki, psotliwe Mordole, magiczne ptaki, skrzaty Bulwiaki i wiele innych. Już na dziedzińcu Domu Czarodzieja przywitały nas dwa olbrzymie, dzielnie strzegące ogrodu, futrzane Krasnoludy.  Z tego miejsca mogliśmy podziwiać piękną panoramę całego parku z widoczną  w oddali fontanną. Do krain utrzymanych w klimacie baśni i fantasy dotarliśmy wędrując wśród szumiących wodospadów i strumieni oraz pachnących róż. W przepięknej scenerii ogrodu odkryliśmy wspaniałe place zabaw, dmuchane zjeżdżalnie oraz miejsca wypoczynku. Każda z krain oferowała inne atrakcje, zaplanowane tak, by wspierały rozwój zmysłów i wyobraźni. Dzieci zobaczyły pierwszy raz w życiu marchewki większe od ludzi. Z kolei wielobarwne ruchome ptaki leniwie przelewające wodę inspirowały do eksperymentowania i doświadczania. Nie zabrakło również przeprawy prawdziwą tratwą. Wielką atrakcją był przejazd kolejką przez Kwiatową Dolinę. Do krainy wjeżdżaliśmy pod olbrzymią różową gąsienicą, witającą dzieci przyjaznym uśmiechem. Następnie kolejka podążała wzdłuż bajecznej wioski, w której mijaliśmy kolejno Bulwiakowy Ratusz, kościół i mnóstwo domów skrzatów, gdzie zadziwiły nas kolorowe gigantyczne grzyby. Odwiedziliśmy też Mroczysko. Tu trzeba było zmierzyć się z własnym strachem, ale wszystkie dzieci wykazały się niezwykłą odwagą i dzielnie pokonały bagnistą krainę, pełną jaszczurek i jadowitych węży. Wycieczka do Magicznych Ogrodów to wspaniała przygoda, to także okazja do integracji oraz spędzenia czasu na świeżym powietrzu i wspólnej zabawie. Po tej niecodziennej wizycie cała grupa wróciła szczęśliwa i zadowolona.

Wiesława Kobrzyńska