W dniach 16-22 listopada 2015 roku Zespół Szkół w Łomazach, po raz kolejny realizował program „Otwarta firma”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Realizowany jest w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Koordynatorami przedsięwzięcia w Zespole Szkół w Łomazach były Monika Trochonowicz i Małgorzata Szewczyk.

Projekt składa się z trzech modułów, dostosowanych do poszczególnych etapów edukacji:

• Szkoła podstawowa, klasy I-III: „Poznajemy zawody w miejscu pracy”.
  • Szkoła podstawowa, klasy IV-VI: „Poznajemy przedsiębiorstwa w naszej okolicy”.
  • Gimnazjum: „Pracownik-przedsiębiorca-przedsiębiorstwo”.

Dzięki udziałowi w programie dzieci i młodzież mają niezwykłą okazję zobaczyć, jak działa firma od środka, poznać aspekty pracy na różnych stanowiskach oraz dowiedzieć się, jak firmy prowadzą rekrutację.

Projekt łączy przyjemne z pożytecznym dlatego spotyka się w naszej szkole z dużym zainteresowaniem. W jego realizację jest zaangażowanych wiele osób. Starsi uczniowie proponują wycieczki do firm, które chcieliby odwiedzić i poznać. Wiele przedsiębiorstw dowiedziawszy się o tej inicjatywie nawiązuje współpracę i zaprasza nas do siebie.

W tegorocznej edycji projektu „Otwarta firma” uczestniczyło 284 uczniów szkoły podstawowej i 184 gimnazjum. Gościliśmy w 18 przedsiębiorstwach i instytucjach. Są to:

Bialskie Wodociągi i Kanalizacja WOD-KAN Sp. z o.o. Zakład Zagospodarowania Odpadów

Urząd Stanu Cywilnego

Urząd Gminy Łomazy

Apteka Teresa Derlukiewicz

Kwiaty i upominki „Just-Decor”

Zakład Fryzjersko-Kosmetyczny „Ewa”

Quality Goods Polska Sp. z o.o.

Sklep nabiałowy

Firma Handlowo-Usługowa „Kwiatek” Agnieszka Koprianiuk

Wilmax Agnieszka Wilbik

Rogatin Longin Rogacin

Sklep spożywczo-przemysłowy

Pracownia Krawiecka „Magdalena” Katarzyna Tokarska

Zakład Stolarsko – Budowlany -  Z. Serhej

Zakład Mechaniki i Blacharstwa Samochodowego -  J. Bielecki

Biogazownia w Rossoszu

Farma Fotowoltaiczna w Rossoszu

Dziękujemy wszystkim firmom i instytucjom za współpracę zapraszamy do aktywnego udziału w kolejnych edycjach projektu.

Monika Trochonowicz

Poprawiony: czwartek, 03 grudnia 2015 21:24