- reset +

PDFDrukuj

Dnia 06.12.2012 r. w Zespole Szkół w Łomazach odbyły się  Powiatowe Mistrzostwa w Szachach  Drużynowych Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Pani Anna Filipiuk Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach powitała zebranych, życząc wszystkim wygranej.

Do rywalizacji przystąpiło:

- w kategorii Szkół Gimnazjalnych trzy szkoły:

  1. Gimnazjum w Łomazach
  2. Gimnazjum w Rossoszu
  3. Gimnazjum  Nr 3  w Międzyrzecu Podlaskim

- w kategorii Szkół Podstawowych  pięć szkół:

  1. Szkoła Podstawowa Nr 3  w Międzyrzecu Podlaskim
  2. Szkoła Podstawowa Nr 1  w Międzyrzecu Podlaskim
  3. Szkoła Podstawowa w Łomazach
  4. Szkoła Podstawowa w Konstantynowie
  5. Szkoła Podstawowa w Rossoszu

W klasyfikacji końcowej drużyna z Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach zajęła miejsce I uzyskując awans do Finału Wojewódzkiego (Michał Uściński kl. III d, Mateusz Szutko kl. III b, Łukasz Guz kl. II a, Agnieszka Korzeniewska kl. I b), zaś drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach  miejsce III (Piotr Kurianowicz kl. VI c, Cezary Sobechowicz kl. I b, Kacper Stankiewicz kl. V a, Oliwia Oleszczuk kl. V a ). Za pierwsze miejsca drużyny otrzymały puchary BSZS. Pozostali uczestnicy albumy i książki ufundowane przez ULKS „Niwka” w Łomazach

Marta Bednaruk-Bańkowska