chór

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 21 stycznia 2019 08:32

KANON NA PODIUM W KOBYLANACH

W Niedzielę, 20 stycznia chór szkolny KANON pod kierunkiem Pana Grzegorza Kulickiego zajął II miejsce w kategorii zespołów w VI Powiatowym Noworocznym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Konkurs miał miejsce w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol. Chórzystki wykonały a`cappella kolędę „Cicha noc” w autorskim opracowaniu wielogłosowym dyrygenta. Opiekunem grupy podczas wyjazdu była Pani Małgorzata Derlukiewicz, której serdecznie za to dyrygent i chórzystki serdecznie dziękują. Ponadto wielkie podziękowania składamy Pani Bogumile Wińskiej – Dyrektor ZS w Łomazach i Panu Jerzemu Czyżewskiemu – Wójtowi Gminy Łomazy za umożliwienie wyjazdu.

Poprawiony: poniedziałek, 21 stycznia 2019 08:40

Wpisany przez Administrator wtorek, 20 listopada 2018 07:46

KOLEJNY SUKCES CHÓRU KANON W POWIATOWYM KONKURSIE PATRIOTYCZNYM W TUCZNEJ

Dnia 18 listopada chór KANON pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego – nauczyciela muzyki w Zespole Szkół w Łomazach zajął po raz kolejny I miejsce w Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Tucznej. Zmagania zespołów oceniało profesjonalne jury – aktorzy Teatru Muzycznego w Lublinie. Jury podkreśliło profesjonalizm przygotowania KANONU. Chór KANON wykonał własne kompozycje dyrygenta – G. Kulickiego, między innymi: „Przysięgę” do słów M. Konopnickiej i „Gawędę o miłości ziemi ojczystej” do tekstu W. Szymborskiej.

Poprawiony: wtorek, 20 listopada 2018 07:50

Wpisany przez Administrator wtorek, 26 czerwca 2018 07:14

WYCIECZKA CHÓRU KANON

Dnia 18 czerwca 2018r. chór „Kanon” wyjechał na wycieczkę do parku rozrywki Lasercastle w Białej Podlaskiej. Wycieczkę zorganizował Pan Grzegorz Kulicki z okazji udanego roku artystycznego.

Poprawiony: wtorek, 26 czerwca 2018 07:16

Wpisany przez Administrator wtorek, 29 maja 2018 16:01

ZŁOTE CHÓRZYSTKI KANONU

Dnia 26 maja chór KANON prowadzony przez Grzegorza Kulickiego wyśpiewał po raz 9 ZŁOTE PASMO Wojewódzkiego Konkursu Akademii Chóralnej „Śpiewająca Polska” Narodowego Forum Muzyki. Konkurs odbył się w Zespole nr 5 w Lublinie. Jury konkursu podkreśliło wysoki poziom wykonawczy łomaskich chórzystek, świetną emisję głosu oraz wyjątkową muzykalność.

„Chór KANON jako jedyny z terenu Powiatu Bialskiego uczestniczy w projekcie Akademii Chóralnej „Śpiewająca Polska” i niezmiennie utrzymuje najwyższy - ZŁOTY POZIOM wykonawczy. Jest to bardzo trudne w warunkach szkolnych, ponieważ co roku najbardziej doświadczone  chórzystki odchodzą gdy kończą naukę. Zastępują je koleżanki z młodszych klas z którymi trzeba od nowa pracować kształcąc je wokalnie, ale pomimo to zespół KANON śpiewa bardzo dobrze”.

Podczas konkursu łomaski zespół oprócz utworów obowiązkowych wykonał własne kompozycje i opracowania muzyczne G. Kulickiego. Imprezę zorganizowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Forum Muzyki.

Poprawiony: wtorek, 29 maja 2018 16:22

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 20 listopada 2017 22:32

CHÓR KANON NA PODIUM

Chór KANON Zespołu Szkół w Łomazach pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego zajął II miejsce podczas XVII Powiatowego Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Tucznej. KANON najlepiej zaśpiewał repertuar spośród chórów w swojej kategorii - gimnazja i licea (I miejsca nie przyznano). Konkurs odbył się w niedzielę 12 listopada. Łomascy chórzyści wykonali pieśni: „O mój rozmarynie” w opracowaniu własnym dyrygenta oraz „Twój dom”  - muzyka G. Kulicki, słowa - Wanda Chotomska.

Poprawiony: środa, 29 listopada 2017 22:34

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>