- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 31 maja 2018 10:11

Spotkanie z pszczelarzem

W piątek  16.03.2018r. gościem przedszkolaków był tata Andrzejka z grupy Biedronki. Pan Wojtek  posiada własną pasiekę. W bardzo interesujący sposób opowiadał dzieciom o swojej pasji.  Dzieci mogły przymierzyć kapelusz pszczelarski, który chroni  przed atakiem pszczół. Przedszkolaki obejrzały plaster miodu, szczotkę do odgarniania pszczół, dłuto do otwierania zaklejonych plastrów  poddymiarkę, którą wygania się pszczoły z ula  i inne akcesoria potrzebne do podbierania miodu.  Pan Wojtek przyniósł  wosk pszczeli oraz miód - palce lizać. Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki dowiedziały  się jak  zdrowy jest miód i jak bardzo pożyteczne są pszczoły, dlatego dbajmy o nie.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA MIŁE I SŁODKIE SPOTKANIE!!!

Zapraszamy rodziców do prezentacji swoich zawodów i pasji.

Poprawiony: czwartek, 31 maja 2018 10:59  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 31 maja 2018 10:10

Spotkanie opłatkowe

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. Świąteczny nastrój zapanował w naszym przedszkolu
22 grudnia 2017 roku. W każdej grupie od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości. Uroczystość wywołała radość i uśmiech na twarzach dzieci.  Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Poprawiony: czwartek, 31 maja 2018 11:07  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 31 maja 2018 10:09

Mikołaj w przedszkolu

Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Tegoroczna aura zasiała w serduszkach przedszkolaków niepokój i pytanie: czy uda się Mikołajowi dotrzeć do naszego przedszkola? Ale brak białego puchu nie zmylił Mikołaja i ku radości dzieci ten oczekiwany z utęsknieniem Gość przybył do naszego przedszkola. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność i obawę. Trwało to jednak krótko bo, gdy tylko Mikołaj zaczął wręczać prezenty, na każdej buzi malował się szeroki uśmiech.
Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla niego. Wyjątkowa atmosfera zagościła dokoła. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku....

Poprawiony: czwartek, 31 maja 2018 11:39  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 16 lutego 2018 10:30

Bezpieczne zabawy zimowe.

W dniu 15 lutego 2018 roku podsumowaliśmy przedszkolny konkurs pt. " Bezpieczne zabawy zimowe". W konkursie udział wzięło 23 dzieci z przedszkola.

I miejsce - Karol Arseniuk

II miejsce - Adaś Zubelewicz- Król

III miejsce - Sebastian Zdunek

Wyróżnienie otrzymały: Alicja Mirońska i Ada Trochonowicz.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie!

Aleksandra Dołegowska

Poprawiony: poniedziałek, 19 lutego 2018 23:20  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 13 lutego 2018 10:00

Dzień Babci i Dziadka

26 stycznia dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Frekwencja jak co roku dopisała. Gościliśmy 160 osób. Przedszkolaki przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe chwile, pełne uśmiechu, radości i dumy.
Wnuki wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki i złożyły życzenia.

Do życzeń dołączyła się Pani Dyrektor Bogumiła Wińska, Wójt Gminy Łomazy Pan Jerzy Czyżewski oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Wiesław Bańkowski.

Uroczystość uświetnił występ scholi i chóru tutejszej parafii pod kierunkiem Pana Pawła Tokarskiego.

Po części artystycznej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci. To jednak nie był koniec wrażeń. W rytmie wielu znanych przebojów wnuczęta porwały swoich dziadków do tańca.
Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków pokazały, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Szczególne podziękowania należy skierować do tych  rodziców , którzy pomogli nauczycielom przedszkola w przygotowaniu  tej wyjątkowej uroczystości. Dziękujemy!!!Poprawiony: czwartek, 15 lutego 2018 08:27  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 20