- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 20 grudnia 2018 07:15

Dzień Pluszowego Misia

26 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w „Starego niedźwiedzia” oraz tańczyły z misiami w rytm „misiowych” piosenek. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. 


Poprawiony: sobota, 19 stycznia 2019 18:18  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 26 listopada 2018 08:37

„Od morza, aż do Tatr”

11 listopada to święto każdego Polaka i tego dorosłego, który zna historię swojego narodu i tego małego, który tę historię poznaje. Nieważne bowiem ile ma dziecko lat, ważne natomiast czego przez te lata uczymy i jakie wartości przekazujemy.

9 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. Szacunek i miłość do Ojczyzny dzieci wyraziły poprzez pieśni i recytację wierszy

o charakterze patriotycznym. Galowe stroje, biało – czerwone kotyliony oraz wystrój auli dopełniły  podniosłą atmosferę uroczystości.
Przedszkolaki w skupieniu i z powagą obejrzały pantomimę „Orzeł biały”, ukazującą czasy niewoli naszego kraju. Czterolatki wspaniale zaprezentowały się w układzie tanecznym do piosenki „Od morza, aż do Tatr”.

Mamy nadzieję, że treści przekazane dzieciom w czasie uroczystości i ich przesłanie na długo pozostaną w pamięci naszych wychowanków i uczniów klas I - III. Ważne jest, by zapamiętały, że dzięki bohaterstwu polskich żołnierzy, którzy 100 lat temu wywalczyli wolność dla naszej Ojczyzny, dzisiaj mogą radośnie spędzać czas w przedszkolu. Pamiętajmy też, że wolność nie jest dana raz na zawsze, ale trzeba ją pielęgnować. Dzięki takim uroczystościom w przedszkolakach kształtujemy pozytywne postawy przywiązania do ojczystego kraju i symboli narodowych.

Pani dyrektor Bogumiła Wińska podziękowała przedszkolakom za lekcję historii, nauczycielom za przygotowanie dzieci a rodzicom za przybycie.
Podczas uroczystości pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursu recytatorskiego „Moja Ojczyzna”. 

Poprawiony: poniedziałek, 26 listopada 2018 08:42  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 14 stycznia 2019 10:04

Konkurs recytatorski

W dniu 7 listopada w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski poezji patriotycznej
pt. „Moja Ojczyzna”. Był on okazją do wspólnego świętowania obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości  przez Polskę.

Celem konkursu było kształtowanie u dzieci postaw patriotycznych, budzenie świadomości narodowej, poznanie znaczenia słowa ojczyzna, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. Konkurs był adresowany do przedszkolaków każdej grupy wiekowej.

 

Po wysłuchaniu przepięknych występów komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.

Kategoria 3 - 4 – latki:

I miejsce – Kacper Niewęgłowski - grupa 4 - latków

II miejsce – Maria Ziętecka grupa - 3 - latków

III miejsce – Anita Pakaluk grupa - 4 - latków

Kategoria 5 - 6 – latki:

I miejsce – Alicja Mirońska – grupa 5 - latków

II miejsce – Lidia Michaluk – grupa 5 - latków

III miejsce – Andrzej Telaczyński grupa 4- 5 -latków/ Jakub Korszeń grupa 6 – latków

Wyróżnienie – Maja Kołodziej – grupa 6 – latków

Dyrektor szkoły pani Bogumiła Wińska pogratulowała wszystkim uczestnikom pięknych recytacji.
Laureaci otrzymali dyplomy i upominki. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów a wszystkim przedszkolakom, rodzicom
i nauczycielom dziękujemy za wspólnie spędzone chwile.

Poprawiony: poniedziałek, 14 stycznia 2019 10:06  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 09 stycznia 2019 10:13

Święto pieczonego ziemniaka

W dniu 3 października 2018 roku grupay 6-latków Biedronki i Żabki pod opieką pani Barbary Ignatowskiej i pani Anny Zydlewskiej wyjechały do Studzianki na „Święto Pieczonego Ziemniaka.” W tym dniu dzieci poznały historię ziemniaka, obejrzały eksponaty znajdujące się w muzeum wsi. Uczestniczyły w zabawach. Dodatkiem do dobrej zabawy był poczęstunek. Zabawa była bardzo udana i na pewno pozostanie w pamięci.

Poprawiony: środa, 09 stycznia 2019 10:17  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 26 listopada 2018 08:17

„Na marchewki urodziny, wszystkie zeszły się jarzyny..." - tak podśpiewywały sobie przedszkolaki świętując urodziny marchewki.
Wszystkie dzieci w tym dniu przebrane były za wybrane warzywo lub owoc. Rodzice wykazali się dużą kreatywnością, każde dziecko wyglądało rewelacyjnie. We wszystkich grupach odbywały się konkursy, tańce, dzieci wykonywały prace plastyczne, gdzie przewodnim tematem była „marchewka”. W nagrodę dzieci chrupały surowe marchewki, piły marchewkowy sok oraz jadły pyszne ciasteczka marchewkowe, przygotowane przez rodziców. Celem tego spotkania było promowanie spożywania warzyw i owoców. Ten dzień był wyjątkowy, dostarczył naszym przedszkolakom dużej dawki witamin, śmiechu i zabawy. Dzień pełen atrakcji na długo zostanie w pamięci dzieci.
Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.
Serdeczne podziękowania tym rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu
uroczystości.

Poprawiony: poniedziałek, 14 stycznia 2019 10:23  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 22