- reset +
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów rok2013/dzien_poligloty_np oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów rok2013/dzien_poligloty_sp oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów rok2013/dizien poligloty G oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

rok 2013/2014

PDFDrukuj

Dnia 24.03.2014 r. w klasach I - III odbyło się przedstawienie pt. "Gdzie jest wiosna?". Przygotowali je uczniowie z klasy III b pod kierunkiem wychowawcy M. Rogoźnickiej.

 

PDFDrukujEmail

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów rok2013/dzien_poligloty_np oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Uczniowie klas drugich i trzecich na uroczystość Dnia Poligloty przygotowali pod kierunkiem p. Anety Najdyhor próbkę swoich językowych możliwości. Część artystyczną poprowadzili sami uczniowie: Daria Głowacka IIIb oraz Maciej Golba IIIa

Uczniowie klasy IIa  polecenia „stand up”, „sit down” opanowali do perfekcji ćwicząc i śpiewając  podczas lekcji w-fu po angielsku.

Na pytania „What is red…blue…? Klasa IIIa odpowiadała perfekcyjnie prezentując inscenizację o kolorach.

Klasa IIb opisywała pogodę, wyglądając przez pogodowe okienko.

Występy klas II i III zakończyły się wręczeniem przez Panią Dyrektor dyplomów i nagród   wyróżnionym uczniom w IV Szkolnym Przeglądzie Piosenki Angielskiej „Let’s Sing a Song”.

Na koniec rozbrzmiały nagrodzone utwory piosenek i rymowanek angielskich.

Aneta Najdyhor

{gallery}rok2013/dzien_poligloty_np{/gallery}

Poprawiony: środa, 27 sierpnia 2014 21:22  

PDFDrukujEmail

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów rok2013/dzien_poligloty_sp oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

DZIEŃ POLIGLOTY

W KLASACH IV –VI  SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Pierwszy dzień wiosny to w naszej szkole również święto języków obcych czyli Dzień Poligloty. Z tej okazji uczniowie klas IV – VI mogli obejrzeć inscenizację popularnej bajki pt. „Rzepka” w wykonaniu uczniów klas piątych. Klasa VA przygotowała bajkę w języku rosyjskim, a klasa VB w języku angielskim. Następnie odbył się Konkurs wiedzy o Rosji i Wielkiej Brytanii. W konkursie wzięły udział trzyosobowe reprezentacje klas VI.  Oto wyniki konkursu:

I miejsce – klasa VIA

II miejsce – klasa VIC

III miejsce – klasa VIB

Kolejnym punktem programu był występ laureatek  Konkursu Piosenki Angielskiej „Let’s Sing a Song” Dominiki Golby i Natalii Derlukiewicz.

Następnie odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursów z języka angielskiego i rosyjskiego.  Oto wyniki konkursów:

Konurs recytatorski poezji rosyjskojęzycznej:

I Sucharzewska Katarzyna

II Bajkowska Klaudia

Hołonowicz Klaudia

III Zalewska Magdalena

IV Kukawska Zuzanna

Wyróżnienia otrzymali:  Golba Dominika, Łaski Mateusz,  Przyłcka Ewelina, Wysokińska Julia

Konkurs kaligraficzny dla klas IV „Cyrylica? – to proste”

I Bielecki Antoni

Karpowicz Mateusz

II Mazurek Paulina

III Gicewicz Roksana, Sobechowicz Nikola

Konkurs „Matrioszka – symbol Rosji”

I Cydejko Julia

Karpowicz Mateusz

II Panasiuk Nikola

Demianiuk Natalia

III Jaroszuk Natalia

Stanilewicz Anastazja

Mazurek Paulina

Konkurs na plakat „Podróż po Rosji”

I Krasuska Natalia

II Sucharzewska Katarzyna

Wysocki Dawid

III Kukawska Zuzanna

Szkolny konkurs z języka angielskiego „I can spell it”.

I Michał Kowieski

II Jakub Najdyhor

III Natalia Derlukiewicz

Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Goś, Oliwia Oleszczuk, Julia Wysokińska

Konkurs publicystyczny w języku angielskim pt. „Polska i Polacy w Unii Europejskiej”

I.    Dominika Golba

II.   Patrycja Derlukiewicz

III.  Katarzyna Sucharzewska

Konkurs języka angielskiego „Master of English Spelling”

I.     Oliwia Powszuk

II.    Mateusz Karpowicz

III.   Karol Gąsecki

Konkurs Piosenki Angielskiej „Let’s Sing a Song”.

I Natalia Derlukiewicz

II Dominika Golba

III Katarzyna Sucharzewska

Wyróżnienie otrzymały: Natalia Krasuska i Ewelina Przyłucka

Organizatorzy:

Ewa Korszeń

Aneta Nahdyhor

Iwona Szepeta

{gallery}rok2013/dzien_poligloty_sp{/gallery}

 
 

PDFDrukuj

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów rok2013/dizien poligloty G oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

DZIEŃ POLIGLOTY W GIMNAZJUM

24 marca obchodziliśmy w naszym gimnazjum Dzień Poligloty. Uczniowie klas 3a i 3b pod opieką Pani Ewy Prokopiuk zademonstrowali próbkę swoich umiejętności językowych wystawiając własną interpretację znanej bajki „Snow White”.

Uczniowie przygotowywani przez Panią Teresę Wysocką rozbawili nas do łez opowiadając dowcipy w języku rosyjskim i prezentując niezwykle ciekawe scenki sytuacyjne.

Nie obyło się również bez współzawodnictwa klasowego. Reprezentacje klas trzecich konkurowały o tytuł mistrza w Turnieju Wiedzy o Rosji i krajach anglojęzycznych, do którego podchwytliwe i zabawne pytania przygotował Pan Piotr Sautycz.

Zwyciężyła klasa IIIb.

Gratulujemy!!!

Miłym akcentem naszej uroczystości było wręczenie przez Panią Dyrektor Annę Filipiuk nagród oraz dyplomów za osiągnięcia w szkolnych konkursach językowych.

Uroczystość zakończyliśmy muzycznie prezentacją wokalnych umiejętności Klaudii Kudewicz, która brawurowo wykonała przebój Taylor Swift „I Knew You Were Trouble”.

Ewa Prokopiuk

 

{gallery}rok2013/dizien poligloty G{/gallery}

Poprawiony: środa, 27 sierpnia 2014 21:21  

PDFDrukuj

WIOSNA W STUDZIANCE

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy pierwszej i trzeciej Szkoły Filialnej w Studziance pod okiem nauczycieli – Elżbiety Szczęsnej i Wiesławy Kobrzyńskiej wykonali piękną Marzannę, symbol „złej zimy”.

W dniu 21.03.2014r. wszyscy razem wybrali się  na wycieczkę nad miejscową rzekę Zielawę, gdzie dokonali symbolicznego pożegnania mroźnej pory roku. Wrzucając zimową pannę do wody recytowali wierszyk o zimie, a w drodze powrotnej radośnie śpiewali piosenki dotyczące wiosny i z zaangażowaniem szukali  w przyrodzie jej znaków. Tak więc, witaj wiosno! Tradycji stało się zadość, a dzieci uczyły się przez zabawę

Poprawiony: środa, 27 sierpnia 2014 21:21  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 25