- reset +

rok 2014/2015

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 08 czerwca 2015 15:18

Sukces Maćka!

28 maja w Rossoszu odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla klas IV-VI szkoły podstawowej. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. ppłk Stefana Skoczylasa w Rossoszu. Koordynatorem była  Pani Lucyna Makaruk.

Od uczestników konkursu wymagana była wiedza z zakresu treści zawartych w podstawie programowej dla klas IV-VI szkoły podstawowej z języka angielskiego wraz z tematami odnoszącymi się do krajów angielskiego obszaru językowego.

Do konkursu przystąpili uczniowie z Rossosza, Wisznic i Łomaz.

Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Łaski (IVA), Nikola Sobechowicz (VA) oraz  Jakub Najdyhor (VIB).

Maciej Łaski zajął I miejsce w kategorii klas IV! BRAWO i GRATULACJE.

Nikola i Jakub mimo, że nie stanęli na podium uzyskali wysoką punktację z testów. BRAWO i GRATULACJE.

Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie.

A. Najdyhor

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:32  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 08 czerwca 2015 15:13

1 czerwca w Gimnazjum

Dzień Dziecka w Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach połączony został z Rodzinnym Dniem Promocji Zdrowia i przebiegał pod hasłem „RODZINNIE, AKTYWNIE I ZDROWO”. Głównym celem imprezy było  promowanie zdrowego stylu życia poprzez zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczną.

W ramach imprezy zorganizowano:

- IX edycję Biegu po zdrowie pod hasłem „BIEGAĆ KAŻDY MOŻE”. Bieg odbył się w trzech kategoriach: dziewcząt, chłopców oraz open (nauczyciele, rodzice). Dziewczęta, pokonywały trasę  na dystansie 800 m, chłopcy  1000 m, nauczyciele i rodzice 700 m. Podczas biegu przedstawiciele klas prezentowali hasła promujące aktywność fizyczną.

Wyniki biegu:

W kategorii chłopców: I miejsce Krystian Żelisko IIIa, II miejsce Mikołaj Lewkowicz IId,

III miejsce Adrian Stanilewicz Ib.

W kategorii dziewcząt: I miejsce Daria Hordejuk Ia, II miejsce Ewelina Przyłucka Ib,

III miejsce Gabriela Hołownia IIIb.

W kategorii  Open (nauczyciele, rodzice):

I miejsce Izabela Marczewska – nauczyciel geografii,

II miejsce Bogumiła Wińska -  nauczyciel historii,

III miejsce Anna Marciniuk – rodzic.

Konkurs na hasło wygrała klasa IIB - wychowawca Bogumiła Wińska.

- Międzyklasowy konkurs na najlepiej przygotowane stoisko ze zdrową żywnością

pod hasłem „KOLOROWO SMACZNIE ZDROWO”. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy gimnazjalne wspólnie z wychowawcami i rodzicami. Każda klasa przygotowała stoisko zdrowych przekąsek i dań, które zostały ocenione przez jury w składzie:

Przewodnicząca Pani dyrektor Anna Filipiuk

Członkowie: Marta Bednaruk-Bańkowska, Małgorzata Szewczyk, Beata Jarocka.

Jury oceniało skład poszczególnych potraw, walory smakowe,  estetykę podania jak również załączone hasło promujące zdrowe odżywianie. Każda klasa przygotowała wspaniałe dania, pięknie wyeksponowane, kolorowe, smaczne i zdrowe - I miejsce zajęła kl. IB – wychowawca Elżbieta Derlukiewicz-Rusek, II miejsce kl. IIB – wychowawca Bogumiła Wińska, III miejsce IIIC – wychowawca Elżbieta Nazarewicz. Następnie odbyła się degustacja przygotowanych potraw.

-Turniej piłki siatkowej „Nauczyciele i rodzice kontra uczniowie” o puchar przechodni Dyrektora Zespołu Szkół w Łomazach.

Mecz odbył się pod hasłem „TRZYMAJ FORMĘ- BĄDŹ AKTYWNY” w miłej i przyjaznej atmosferze. Zakończył się zwycięstwem drużyny nauczycieli i rodziców.

- Prezentacja prac konkursowych uczniów na temat: „Dbam o zdrowie”, „Wierzę w siebie – odrzucam nałogi”, „Papieros mój wróg”, „Piramida żywieniowa”.

Wyniki odbytych konkursów:

„Papieros mój wróg” - I  miejsce  Maria Lewkowicz IIIc,  II miejsce Natalia Krasuska Ib,

III miejsce Ewelina Przyłucka Ib.

„Piramida żywieniowa” - I miejsce Emilia Szepeluk IIIb, II miejsce Mariola Trochonowicz IIc, III miejsce Karolina Szudejko IIa oraz Katarzyna Ignaciuk IIb.

„Dbam o zdrowie” - I  miejsce Magdalena Tarkowska IIc,  II miejsce Jonna Lewkowicz IIIb, III miejsce Maria Lewkowicz IIIc.

„Wierzę w siebie – odrzucam nałogi” - I miejsce Joanna Lewkowicz IIIb,  II miejsce Mariola Trochonowicz IIc, III miejsce Maria Lewkowicz IIIc oraz  Agata Sobechowicz IIIc.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

Wszystkie zaproponowane konkursy i zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, rodziców i nauczycieli. Impreza zakończyła się wręczeniem pucharu przechodniego oraz rozdaniem nagród, dyplomów, a także zdrowych produktów, tj.: soczków, jogurtów i batonów musli, które zostały ufundowane przez: p. Jerzego Czyżewskiego - Wójta Gminy Łomazy, ULKS „Niwka”, p. Romana Bańkowkiego – rodzica i p. Romana Hojbosa – właściciela sklepu spożywczego w Dubowie.

Wszyscy uczniowie Gimnazjum otrzymali z okazji Dnia Dziecka smaczne lodowe rożki, ufundowane przez Łomaskie Stowarzyszenie Rozwoju.

Dziękujemy wszystkim w/w sponsorom za hojność i dobre serce, a rodzicom i nauczycielom za ofiarne włączenie się w organizację całej imprezy.

Koordynatorzy imprezy:

Marta Bednaruk-Bańkowska

Elżbieta Derlukiewicz-Rusek

Grażyna Skrzyńska

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:32  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 08 czerwca 2015 15:11

Wyjątkowy Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Łomazach.

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej ten dzień spędzili wyjątkowo wesoło.

Już o godz. 830 hala gimnastyczna zamieniła się w arenę cyrkową, na której swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie ze Szkoły w Podedwórzu - grupa cyrkowa „Mali Wytrwali”, prowadzona przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania i Rozwoju Wsi Lubelskiej w Zaliszczu. Publiczność gromkimi brawami nagradzała występy młodych adeptów sztuki cyrkowej. Po spektaklu odbyły się miniwarsztaty cyrkowe dla poszczególnych grup wiekowych. Nasze dzieci sprawdzały swoje umiejętności w różnych konkurencjach.

Dzieci miały również możliwość rozładowania pokładów energii, uczestnicząc w różnorodnych grach i zabawach ruchowych, t.j. zabawy z chustą, tor przeszkód i inne, poprowadzonych przez animatorów z firmy „Bawit”.

Niezwykły prezent podarowali dzieciom nauczyciele i rodzice, wystawiając spektakl „Opowieści wesołej babci”, który był nie tylko ciekawą lekcją teatralną, ale również doskonałą formą propagowania wartości prozdrowotnych. W bajkowe postacie wcielili się nauczyciele: p. Marlena Stefaniuk, p. Katarzyna Hryniewicz, p.Agnieszka Tereszczuk, p. Anna Telaczyńska, p. Elżbieta Kapłan, p. Dorota Łaska, p. Elżbieta Derlukiewicz-Rusek, p. Agnieszka Panasiuk, p. Anna Hordejuk, p. Monika Trochonowicz, p. Paweł Tokarski, p. Wojciech Telaczyński, p. Ireneusz Korszeń oraz rodzice: p.Agnieszka Wilbik, p.Agnieszka Sobechowicz, p. Iwona Gicewicz, p. Wiesław Bańkowski, p. Roman Karpowicz, p.Roman Bańkowski. Aktorzy spisali się na medal. Uśmiechy na twarzach dzieci oraz głośne brawa były dowodem uznania i wspaniałej zabawy. Spektakl powstał w ramach realizowanego przez szkołę w bieżącym roku szkolnym ogólnopolskiego projektu „Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. Reżyserom i aktorom gratulujemy oraz życzymy sukcesów w dalszej pracy aktorskiej.

Cała społeczność szkolna włączyła się w akcję „Szkoła bez przemocy”, podczas której przedstawiciele wszystkich klas podpisali deklarację przeciwdziałania agresji. O godzinie 14.00 w całej Polsce i również w naszej szkole odbył się „Zryw Wolnych Serc” w ramach programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”.

Po obiedzie – słodka niespodzianka – Łomaskie Stowarzyszenie Rozwoju ufundowało wszystkim dzieciom ze szkoły podstawowej smaczne lodowe rożki, a przedszkolakom – lizaki.

Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Łomazach zakończył się w rytmie najnowszych hitów. Uczniowie bawili się na szkolnej dyskotece. Rodzice (p. Anna Szudejko, p. Katarzyna Sakiewicz, p. Aneta Chwedczuk, p. Iwona Gicewicz, p. Aneta Demianiuk, p. Małgorzata Derlukiewicz, p. Teresa Wysokińska, p. Małgorzata Belkiewicz, p. Agnieszka Wilbik, p. Anna Soroka, p. Agnieszka Sobechowicz, p. Anna Powszuk, p. Ewa Piętka) zadbali o to, aby młodym tancerzom nie zabrakło siły do szaleństw na parkiecie organizując „Kawiarenkę”. Mamy już po raz drugi udowodniły, że można przygotować przekąski zdrowe, a zarazem smaczne.

Serdeczne podziękowanie składamy sponsorom, zaangażowanym rodzicom i nauczycielom, a także dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury,  którzy sprawili, że oczy wszystkich dzieci były w tym dniu pełne radości.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:32  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator sobota, 06 czerwca 2015 19:47

Wycieczka trzeciaków i czwartaków do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, na Farmę Iluzji w Mościskach oraz do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Jabłonowcu to nie iluzja, to doskonała kilkunastogodzinna zabawa.

Samoloty, helikoptery, silniki, działa i symulatory to niezwykła gratka szczególnie dla chłopców.

Farma Iluzji to park edukacji i rozrywki, gdzie dzieci fizycznie doświadczyły różnicy między tym, co widzą, a tym, co odczuwają. Latająca Chata Tajemnic, Studnia Nieskończoności, Lewitujący Kran, Ścieżka Złudzeń, Magiczny Domek, Wiklinowy Labirynt czy Własna Głowa na Talerzu to nieliczne z wielu atrakcji tego miejsca. Natomiast w Szkole Czarodziejstwa, przebrane w stroje czarodziejów uczestniczyły w lekcji w Magicznej Komnacie Alchemii.

Tor przeszkód i zabawy na polu dmuchawców „rozłożyły na łopatki” naszych „twardzieli”, ale tylko na krótką chwilę.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:32  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 03 czerwca 2015 07:01

XXXIV Mały Konkurs Recytatorski

Już po raz 34 Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie ogłosił Mały Konkurs Recytatorski  dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego. Konkurs odbywa się  w drodze wielostopniowych eliminacji. Na etapie szkolnym  wyłoniono 10 uczniów naszej szkoły w dwóch kategoriach:  klas I-III  i  IV- VI. Eliminacje gminne odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach. Komisja przesłuchała 14 recytatorów ze szkół  z terenu gminy i zakwalifikowała do etapu powiatowego następujących uczniów: z klas I-III  Amelię Wołosowicz  i Tomasza Kulawca, z klas IV-VI Macieja Golbę i Nikolę Sobechowicz.  Uczniowie ci reprezentowali naszą gminę podczas konkursu  powiatowego  w Miedzyrzecu Podlaskim, w którym  Tomasz Kulawiec  zajął III miejsce, a Nikola Sobechowicz otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

Elżbieta Bielecka

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:33  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 27