- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 22 listopada 2019 12:07

Pan Twardowski

Któż z nas nie pamięta słów „Jedzą , piją lulki palą…” z ballady Adama Mickiewicza „Pani Twardowska”?  Dnia 19.11.2019 r. uczniowie z klas czwartych, piątych, szóstych pod opieką pani Elżbiety Bieleckiej, Małgorzaty Szewczyk, Izabeli Marczewskiej i Elżbiety Derlukiewicz Rusek mogli obejrzeć spektakl pt. „Pan Twardowski”, który zrealizowany został na postawie tej ballady. Młodzi widzowie z zainteresowaniem oglądali grę aktorów z Narodowego Teatru Edukacyji im. Adama Mickiewicza, podziwiali scenografię i kostiumy grających. Widowisko zrobiło duże wrażenie na dzieciach.

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 20 listopada 2019 12:58

19 listopada 2019 r. uczniowie klas VIIA i VIIB pod opieką wychowawców pani Iwony Szepety i pana Ireneusza Korszenia oraz pana Artura Romaniuka wybrali się na wycieczkę do kina Merkury w Białej Podlaskiej na film „Legiony”. To porywająca opowieść o legionowym pokoleniu lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce niepodległość. „Legiony” to kino przygodowe w najlepszym wydaniu, zrealizowane przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych. Opowieść o młodych ludziach, którzy nie wahali się rzucić w wir walki o odzyskanie państwowości, ale także o tych, którzy dopiero zrozumieli, że tylko w wolnej Polsce zrealizują swoje marzenia. Po projekcji filmu uczniowie mieli okazję przekonać się jak wygląda kino „od kuchni”. Dzieci obejrzały projektornię i zaplecze techniczne kina, zobaczyły, na jakiej zasadzie są wyświetlane filmy. To wszystko w ramach projektu „Otwarta firma”.

mrgp.jpg

Poprawiony: piątek, 22 listopada 2019 12:12  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 20 listopada 2019 12:46

15 listopada w Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS w Lublinie odbył się Wojewodzki Konkurs Recytatorski Poezji Aleksandra Puszkina. Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy VIC Julia Korszeń, która przepięknie wyrecytowała wiersz pod tytułem "Я помню чудное мгновение". Gratulacje!


Poprawiony: piątek, 22 listopada 2019 12:12  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 20 listopada 2019 12:46

Uczniowie klas V-VIII wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Rosja w zwierciadle symboli architektury" organizowanym przez Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS w Lublinie. Na etapie szkolnym wyróżniono następujące prace: I miejsce - Klaudia Łaska VIIIb II miejsce - Rafał Abramek VIa III miejsce - Natalia Osak VIIIa Wyróżnienie - Agnieszka Korszeń VIIIa i Mateusz Arseniuk VIIb.


Poprawiony: piątek, 22 listopada 2019 12:12  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 19 listopada 2019 09:16

CHÓR KANON ŚPIEWAŁ Z ORKIESTRĄ W FILHARMONII

Dnia 17 listopada chór KANON pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego wystąpił z Orkiestrą Filharmonii Lubelskiej w koncercie „Moniuszko inaczej śpiewany”. Kanon działający przy Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach  do udziału w tym wspaniałym wydarzeniu  został zaproszony przez panią dr. hab. Małgorzatę Nowak – koordynatora Akademii Chóralnej „Śpiewająca Polska”  z Lublina. Było to możliwe dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu potwierdzonemu uzyskaniem aż 10 - krotnie najwyższego ZŁOTEGO PASMA w Wojewódzkich Konkursach Akademii Chóralnej w Lublinie.

W koncercie wystąpiło 14 chórów w trzech grupach wiekowych. Szczególnie miły jest fakt, że Kanon znalazł się w doborowym gronie najlepszych chórów Lubelszczyzny i zaśpiewał utwory Stanisława Moniuszki: „Modlitwę w kościółku” – z opery „Halka”, poloneza „Jak Lilija…” z opery „Verbum mobile”, oraz pieśni ze „Śpiewnika domowego”: „Dziad i baba”, „Kozak”, w aranżacji Romana I. Drozda. Chórami i orkiestrą dyrygował Pan Dawid Jarząb. Ogromne podziękowania należą się Panu Jerzemu Czyżewskiemu – Wójtowi Gminy Łomazy i Pani Bogumile Wińskiej – dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach za umożliwienie chórzystom Kanonu wyjazdu do filharmonii. Chórzyści i dyrygent dziękują wszystkim osobom ze Stowarzyszenia Gminy Łomazy oraz rodzicom, którzy wsparły ich swoją obecnością na widowni.

Przyćmienie

Poprawiony: środa, 20 listopada 2019 12:46  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 106