- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 13 grudnia 2018 10:26

W dniach 12-16 listopada 2018 r. Zespół Szkół w Łomazach, po raz szósty wziął udział w realizacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week). To największe na świecie wydarzenie mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, w którym uczestniczy ponad 120 krajów.

Jednym z ważnych elementów ŚTP jest projekt "Otwarta firma - poznajemy zawody i przedsiębiorstwa w naszej okolicy". Koordynatorem przedsięwzięcia w Zespole Szkół w Łomazach były Monika Trochonowicz i Ewa Propokiuk. W trakcie tego Tygodnia uczniowie Zespołu Szkół w Łomazach wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczkach do wybranych, partnerskich przedsiębiorstw lub instytucji. Podczas wizyty uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zadaniami danego przedsiębiorstwa i ze specyfiką wykonywanych tam zawodów. Uczniowie mieli szansę na weryfikację swoich wyobrażeń o zawodach oraz na zebranie informacji o rzeczywistych warunkach ich wykonywania. Była to także możliwość, aby przybliżyć im przedsiębiorczość jako wartościową postawę życiową.

Nasze dotychczasowe wysiłki zostały docenione. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach otrzymała już pięć statuetek za aktywną działalność w projekcie w latach:  2012, 2013, 2014, 2015, 2016.

W tegorocznej edycji projektu „Otwarta firma” uczestniczyło około 350 uczniów szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych. Gościliśmy w 9 przedsiębiorstwach i instytucjach.

Szczególne podziękowania składamy:

DACH-SERWIS Mariusz Karpowicz w Łomazach

FELGI EXPERT Cezary Kaczanowicz

Kwiaciarnia JUST-DEKOR w Łomazach

Piekarni mechanicznej GS Samopomoc Chłopska w  Łomazach

Poczcie Polskiej S.A. Urząd Pocztowy w Łomazach

Sklep Pasmanteria w Łomazach

SLAWEX Spółka z o.o. Sklep Nr 21 w Łomazach

Usługi Fryzjerskie Anna Lewkowicz

Zakładowi Fryzjersko-Kosmetycznemu „Ewa” w Łomazach

Zapraszamy do współpracy oraz aktywnego udziału w kolejnych edycjach projektu.

Poprawiony: czwartek, 13 grudnia 2018 10:41  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 10 grudnia 2018 12:03

Noc z duchami w bibliotece

Nic nie wystraszy naszych piątoklasistów. Niestraszne im ani duchy, ani czarownice, ani pająki, ani Biała Dama. Podczas siódmej już Nocy w Bibliotece  (8- 9 grudnia) uczniowie wygrali z czarnymi mocami. Konkurencje, w jakich się zmagali to między innymi zespołowe układanie hymnu i godła, zabawy z czarodziejską miotłą, rebusy, owijanie kapitanów drużyn na kształt mumii, rozwiązywanie plakatowej krzyżówki (zadanie szczególnie ryzykowne ze względu na możliwość spotkania z duchami w ciemnych czeluściach sal lekcyjnych), poszukiwanie skarbu, na którego trop można było wpaść tylko po rozwiązywaniu zagadki napisanej alfabetem Morse'a.

Emocji, które nie pozwoliły zasnąć przez całą noc, jak zwykle nie brakowało.

Możemy ogłosić, że wszyscy uczniowie piątych klas, którzy wzięli udział w imprezie, są prawdziwymi Pogromcami Duchów, co potwierdzamy przyznanymi im Certyfikatami.

Panie bibliotekarki dziękują Dyrekcji szkoły za umożliwienie zorganizowania przedsięwzięcia, pani Agnieszce Garbatiuk za przygotowanie dekoracji i pomoc w organizacji Nocy, jak również państwu: Elżbiecie Derlukiewicz-Rusek, Pawłowi Tokarskiemu, Annie Marciniuk, Iwonie Śnitko i Zofii Kowieskiej za opiekę i wcielenie się w role duchów oraz pani Barbarze Tereszczuk za wsparcie materialne.

Uczestnikom Nocy z Duchami dziękujemy za miłą i bezpieczną zabawę.

Poprawiony: wtorek, 11 grudnia 2018 19:01  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 11 grudnia 2018 18:47

Dnia 7 grudnia 2018 r. w hali sportowej naszej szkoły już po raz VIII odbył się Mikołajkowy Turniej Sportowy dla uczniów klas 1–3. Reprezentanci wszystkich klas z dużym zaangażowaniem brali udział w różnych konkurencjach, m.in. takich jak: rzuty do celu, pokonywanie toru przeszkód, wyścigi z workami „prezentów”, jazda „saniami” (na workach lub kocykach), bitwa na papierowe śnieżki, przesuwanie woreczków szczotką, bieg slalomem i wiele innych. Zgodnie z mottem olimpijskim, które głosi, że „Trzeba wiele, aby wygrać, ale trzeba jeszcze więcej, aby umieć przegrać” wszyscy starali się dać z siebie maksimum,  ale tak naprawdę  liczyła się przede wszystkim wspaniała atmosfera i świetna zabawa, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie uczestników. Po zakończeniu turnieju zawodnicy otrzymali dyplomy okolicznościowe oraz słodkości.

Serdecznie dziękujemy sponsorom: Radzie Rodziców, p. Markowi Prokopiukowi – prezesowi Zarządu Ludowego Klubu Sportowego „Niwka” w Łomazach i p. Tadeuszowi Bańkowskiemu – prezesowi Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Łomazach.

 
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 11 grudnia 2018 07:48

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

6 grudnia 2018r. od  rana  oczekiwano w szkole na  odwiedziny  niecodziennego gościa. Brak  śniegu  nie  przeszkodził  św. Mikołajowi w przybyciu, tak więc niecierpliwe wyglądanie przez okna dzieci z klas I – III zostało nagrodzone. Już od pierwszej godziny lekcyjnej na korytarzu szkolnym  słychać było  dzwonek i charakterystyczny głos: „Ho,  ho”. Święty wędrował z klasy do klasy, wprowadzając wszystkich w radosny świąteczny klimat. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i kolędy, a potem otrzymali wspaniałe prezenty. Niektórzy byli nawet zdziwieni, że nikt nie dostał rózgi, ale widocznie św. Mikołaj uznał, że wszystkie dzieci były grzeczne i zasłużyły na upominki.

To jeden z najwspanialszych dni w roku. Wyzwala tyle uśmiechu i radości.


Poprawiony: wtorek, 11 grudnia 2018 07:53  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 11 grudnia 2018 19:08

Mikołajki w klasie VIB

W tym roku Mikołaj odwiedził nas wyjątkowo wcześnie, bo już 3 grudnia. Przybył do klasy, aby rozdać przygotowane przez uczniów prezenty. Każdy otrzymał paczkę i rozpoczęło się wielkie rozpakowywanie prezentów. Po skończonym świętowaniu wszyscy wyszli z uśmiechami na ustach, więc dzień można uznać za udany!

Poprawiony: wtorek, 11 grudnia 2018 19:18  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 91