- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 29 maja 2018 15:12

Wycieczka Chełm – Zamość

Uczniowie z klasy III a i III c  pod opieką wychowawczyń pani Agnieszki  Panasiuk i  pani Elżbiety Bieleckiej oraz rodzica pani Agnieszki Tyszewskiej 14.05.2018r. udali się na wycieczkę autokarową do Chełma i Zamościa. W trakcie zwiedzania podziemi kredowych ogromnym przeżyciem było spotkanie Ducha Bielucha. W Zamościu  uczniowie przemaszerowali trasą turystyczną Bastionu VII. Ogromną frajdą były dyby, w które niejeden chciał być zakuty. Dzieci zwiedziły XVI wieczny Rynek Wielki,  podziwiały kamieniczki starego miasta. Po pysznym obiedzie odwiedziły Ogród Zoologiczny, gdzie miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki, poznać ich wygląd i tryb życia.  Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją historii i przyrody. W drodze powrotnej pomimo zmęczenia dopisywały humory i pozostały niezapomniane wrażenia.

Poprawiony: wtorek, 29 maja 2018 15:46  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 25 maja 2018 08:37

Wyprawa młodych chemików

Chemia jako przedmiot szkolny wśród zdecydowanej większości uczniów nie jest lubiana. Na pewno należy do tych trudniejszych do opanowania. Są jednak sposoby, by te zawiłe reakcje i procesy trochę przybliżyć, czasami odnosząc się do życia codziennego. 23 maja uczniowie klas III uczestniczyli w wycieczce do Lublina, której głównym punktem były pokazy chemiczne na Wydziale Chemii Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej.  Podczas prezentacji doświadczeń, w których częściowo uczestniczyli też uczniowie, można było się dowiedzieć na przykład, że słodka coca – cola ma odczyń kwaśny, spowodować powstanie „tornada w butelce” przy pomocy soku z czerwonej kapusty. Uczestnicy dowiedzieli się , z czego wytwarza się sztuczną krew wykorzystywaną potem przez filmowców, albo jak wyprodukować „pastę do zębów” dla słonia z „Ludwika” do naczyń i czegoś tam jeszcze. Mało tego, podczas pokazu byliśmy świadkami „produkcji srebra” i to z czego! Z cukru!!! Widzieliśmy „świetliki” w butelce. Wszystkie te i inne ciekawe rzeczy pokazywał gość w okularach i fartuchu na tle dymiących, kolorowych zlewek. Z rzeczy bardziej poważnych: zaprezentował i ostrzegł przed ewentualnym naśladowaniem w warunkach domowych, rozprężenie sprężonego gazu. No i słyszeliśmy i widzieliśmy płonący „szczekający” gaz, czyli wodór. Okazuje się, że chemia może być bardzo ciekawa.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Akademickim Radiu i Telewizji Centrum UMCS. Można było zobaczyć studio nagrań, reżyserkę. Dowiedzieć się o pracy kamerzysty, dźwiękowca. Chętni mogli na chwilę stanąć za profesjonalna kamerą.

Po opuszczeniu miasteczka akademickiego udaliśmy się do ogrodu botanicznego. O tej porze roku miejsce to może zauroczyć. Zwiedziliśmy też ukryty pośród przepięknej przyrody Dworek Kościuszków, który należał do stryja Tadeusza Kościuszki. Były okresy w dziejach posiadłości, że gościł tam sam Tadeusz.

Wycieczki i podróże kształcą, warto więc uczestniczyć w tego rodzaju przedsięwzięciach.

Poprawiony: wtorek, 29 maja 2018 15:25  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 22 maja 2018 08:05

Zostań pracownikiem firmy Pol – Kres EDWOOD!

Uczniowie klas III gimnazjum w poniedziałek 21 maja spotkali się z przedstawicielami –firmy Pol – Kres EDWOOD , którzy zachęcali słuchaczy do podjęcia nauki w zawodzie stolarz. Jako wiodąca europejska firma w komponentach drewna dębowego jest w stanie zapewnić osobom kształcącym się w tym kierunku stypendia, podręczniki do nauki zawodu, instruktorów oraz praktyki zawodowe w swoich zakładach produkcyjnych.

Poprawiony: wtorek, 22 maja 2018 08:49  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 22 maja 2018 09:14

Konkurs na plakat rozstrzygnięty

Jury w składzie: Grzegorz Kulicki, Elżbieta Kapłan, Dorota Łaska przyznało nagrody w konkursie na plakat związanym z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowanym przez biblioteką szkolną.

W kategorii klas I- III zajmują:

I miejsce – Weronika Jaroszuk kl. II

II miejsce - Emilia Marciniuk kl. I A

III miejsce- Dominika Chotkowska kl. III C

wyróżnienie- Oliwia Adamiak kl. I A

Kategoria klas IV- VII:

I miejsce – Klaudia Mackiewicz kl. VII A

II miejsce – Karolina Chotkowska kl. VI A

III miejsce- Jula Korszeń kl. IV C

wyróżnienie- Agnieszka Korszeń kl. VI A

Rozdanie dyplomów i nagród książkowych odbędzie się w trakcie uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 22 maja 2018 08:06

W dniach 18-20 maj 2018 r. w Nowej Rudzie – Słupiec odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Taekwon-Do ITF. Reprezentantki Akademii VIRTUS w Łomazach Nikola Sobechowicz oraz Anastazja Stanilewicz uczennice II klasy naszego gimnazjum brały udział w tym najważniejszym sportowym wydarzeniu w kraju dla wszystkich trenujących Taekwon-Do ITF w tej kategorii wiekowej. Pierwszy medal dla VIRTUSA wywalczyła Anastazja Stanilewicz zdobywając srebro oraz tytuł wicemistrzyni Polski w walkach kat. -60 kg. Tego samego dnia rywalizacji Nikola Sobechowicz zdobywa również srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski w walkach kat. -42 kg. Ponadto Anastazja była tuż za podium zajmując piąte miejsce w technikach specjalnych oraz dziewiąta w układach stopni mistrzowskich. W zawodach w rolę arbitrów po raz kolejny wcieliły się absolwentki naszej szkoły Monika Chwalewska II Dan oraz Karolina Juszczak I Dan.

Trenerem zawodniczek jest Artur Romaniuk IV Dan nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi.

Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu Wójta Gminy Łomazy Pana Jerzego Czyżewskiego. Partnerami Akademii są: Firma SERHEJ z Łomaz, Green Office Ecologic z Łomaz, Delikatesy Centrum w Łomazach, Firma ROBEX z Dubowa, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej, Studio Fotograficzne FOTOS z Białej Podlaskiej ul. Ciasna 1, Paleta Smaków BISTRO w Łomazach ul. Lubelska 54, Firma przewozowa SZWAGRY z Łomaz oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi w Łomazach.

Poprawiony: wtorek, 22 maja 2018 08:11  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 81