- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 22 marca 2018 14:10

Lublin był gospodarzem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Juniorów Młodszych oraz Juniorów w niedzielę 18 marca. Zawodnicy Akademii Taekwon-Do VIRTUS w  Łomazach w liczbie 14 zawodników stanęła do walki o medale z zawodnikami z klubów z województw lubelskiego, świętokrzyskie, podkarpackiego i podlaskiego. Najmłodsi zawodnicy młodzicy wywalczyli cztery medale. Dominiak Szoplińska złoty w układach stopni 5 kup i powyżej dziewcząt, Klaudia Łaska brązowy w tej samej kategorii, Hubert Hołonowicz brązowy w układach chłopców 5 kup i powyżej oraz Nikola Olichwierowicz w technikach specjalnych. W kategorii junior młodszy również zdobyliśmy cztery medale. Złoto wywalczyła Nikola Sobechowicz w walkach kat -42 kg, złoty w walkach kat -60 kg Anastazja Stanilewicz. Anastazja zdobyła jeszcze brązowy medal w układach kobiet stopni mistrzowskich oraz brąz w technikach specjalnych. Juniorka Katarzyna Sucharzewska zdobyła medal brązowy w walkach kat. -55 kg oraz drugi brązowy w układach stopni uczniowskich. Pozostali zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony wygrywając wiele pojedynków co daje nadzieję na kolejne zawody. Ponadto udział wzięli Wiktor Hajbos, Sebastian Hordejuk, Szymon Głowacki, Karolina Chotkowska, Karolina Trochonowicz, Amelia Juszczak, Natalia Segeń

Dziękujemy Wójtowi Gminy Łomazy oraz pani Bogumile Wińskiej dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach za wspieranie naszej działalności oraz firmie SERHEJ Zdzisław Serhej z Łomaz, Anna i Zbigniew Gołoś, Zakład Mechaniki Pojazdowej i Stacja Paliw ROBEX z Dubowa, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej oraz Studio fotograficzne FOTOS w Białej Podlaskiej.

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 14:16  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 22 marca 2018 14:30

Podsumowanie Roku J. I. Kraszewskiego w Powiecie Bialskim

Rok temu  w kwietniu 2017 r. Rada Powiatu w Białej Podlaskiej ogłosiła Rok 2017 Rokiem J. I. Kraszewskiego w Powiecie Bialskim. W 2017 roku przypadły w zasadzie dwie rocznice: 205 rocznica urodzin i 130 śmierci pisarza oraz 55 rocznica utworzenia Muzeum J. I. Kraszewskiego w Romanowie.

Józef Ignacy Kraszewski to postać niezwykła. Był pisarzem, publicystą, wydawcą, historykiem, działaczem społecznym i politycznym, autorem z największą liczbą wydanych książek i wierszy w historii literatury polskiej oraz malarzem. Ponadto był dziennikarzem, rysownikiem, wirtuozem-amatorem, kompozytorem, poważnym kolekcjonerem rycin, rysunków, medali i grafik. Kraszewski pięknie napisał o sobie:

"Ja nie jestem pono ani literatem, ani artystą,
choć piszę wiele i kocham wszelkie piękno -
ja jestem człowiekiem mojego wieku,
dzieckiem narodu mego."
Z pewnością ważnym argumentem dla Rady Powiatu w podjęciu takiej decyzji były silne związki Kraszewskiego z Białą Podlaską.

Uczniowie Zespołu Szkół w Łomazach pod opieką nauczycieli podjęli szereg działań mających na celu przypomnienie sylwetki tego wielkiego pisarza, co zostało docenione.

Na uroczystość Podsumowania Roku Kraszewskiego w Powiecie Bialskim zostali zaproszeni przedstawiciele naszej szkoły – dyrektor Bogumiła Wińska oraz n-le Anna Łojewska i Grzegorz Kulicki. Uroczystość odbyła się w Muzeum J. I. Kraszewskiego w Romanowie w dniu imienin pisarza - 19 marca. W programie były między innymi wystąpienia władz, wręczenie podziękowań biorącym udział w przedsięwzięciu. Zaproszeni goście obejrzeli również przedstawienie p.t. „Remont w Muzeum, czyli historia Józefa Ignacego Kraszewskiego” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim.

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 14:37  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 22 marca 2018 14:26

VIII Ogólnopolski Pijarski Konkurs Gramatyczny im. o. Onufrego Kopczyńskiego

Dnia 17 marca 2018 roku w siedzibie Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów im. o. Onufrego Kopczyńskiego i Fundacji Krąg Przyjaciół Dziecka im. św. Józefa Kalasancjusza odbył się  finał VIII Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego im. o. Onufrego Kopczyńskiego. Onufry Kopczyński zasłynął jako autor pierwszego podręcznika do gramatyki języka polskiego dla rodzimych użytkowników języka. Za opracowanie gramatyki polskiej otrzymał z rąk Stanisława Augusta medal „Merentibus”, na którym widniał napis:  „za gramatykę języka polskiego : ziomkowie1816”.

Od kilku lat uczniowie naszego gimnazjum biorą udział w tym konkursie. W bieżącym roku szkolnym najlepszą pośród uczestników etapu szkolnego okazała się Natalia Wołosowicz z klasy III b pod opieką nauczyciela polonisty i jednocześnie wychowawcy p. Elżbiety Bieleckiej. W tej sobotniej „wycieczce” do Warszawy Natalii towarzyszyły koleżanki z klasy Martyna Sacharczuk i Karolina Arseniuk.

A tak już poza konkursem, to może gdyby ten Onufry nie wymyślił tej naszej gramatyki –polscy uczniowie z pewnością też postaraliby się o odpowiedni medal temu jegomościowi.

 
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 22 marca 2018 15:20

„Kangur Matematyczny”

Matematycznie uzdolnieni uczniowie w całej Polsce zmierzyli się 15 marca 2018 roku z zadaniami międzynarodowego konkursu „Kangur Matematyczny”. Konkurs jest organizowany równolegle w większości krajów europejskich, dzięki czemu jest dobrą okazją popularyzacji królowej nauk. W Polsce jest organizowany przez Towarzystwo  Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych działające przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Przeprowadzany jest w sześciu kategoriach: „Żaczek” – klasy 2. szkół podstawowych; „Maluch” – klasy 3. i 4. szkół podstawowych; „Beniamin” – klasy 5. i 6. szkół podstawowych; „Kadet” – klasy VII i II gimnazjów; „Junior” – klasy III gimnazjów, I liceów i techników, I, II i III zasadniczych szkół zawodowych; „Student” – klasy II i III liceów oraz II, III i IV techników. Konkurs jest skierowany przede wszystkim do tych, którzy lubią matematykę i lubią rozwiązywać nietypowe zadania, liczy się bystre oko i badawczy umysł.

W naszej szkole próbę podjęła spora grupa uczniów, bo aż 47 osób wystartowało w różnych kategoriach wiekowych. Przez ponad godzinę rozwiązywali wiele trudnych i nietypowych zadań. Po ukończeniu konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali logiczną zabawkę.

Należy w tym miejscu pogratulować odwagi najmłodszym uczestnikom. W kategorii „Żaczek”
i „Maluch” z zadaniami zmagało się 17 uczniów. Test konkursowy zawierał zadania o różnym stopniu trudności. Uczestnicy w skupieniu rozwiązywali poszczególne zadania. A teraz pełni optymizmu czekamy na wyniki.

Wszystkim startującym w konkursie dziękujemy i życzymy sukcesów!

Szkolni koordynatorzy konkursu
Elżbieta Bielecka
Danuta Michalczuk
wraz z nauczycielami przygotowującymi uczniów

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 15:25  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 22 marca 2018 15:33

Dzień Matematyki

Nasza szkoła w tym roku po raz drugi wzięła udział w Dniu Matematyki. W tym roku impreza trwała dwa dni, tj. 12 i 13 marca 2018r. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I-VII.

Sprawozdanie i fotorelacja TUTAJ

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 15:43  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 75