- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 22 marca 2018 14:22

Profilaktyka uzależnieńuz.jpg

W dniach 12 i 14 marca 2018 r., dzięki finansowemu wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Urzędzie Gminy w Łomazach,                w Zespole Szkół w Łomazach zorganizowano bardzo ciekawe warsztaty dla uczniów kl. IV-VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum. Tematyka spotkań obejmowała uzależnienia.

Warsztaty prowadzone były przez trenera Pana Artura Skórę, przedstawiciela Centrum Edukacji i Profilaktyki „Dialog” z Krakowa. Szkolenie miało uświadomić uczniom, że alkohol, narkotyki, dopalacze i inne używki prowadzą donikąd. W naszej placówce nie ma problemu uzależnień, co nie oznacza, że nie należy dzieciom                               i młodzieży mówić, na jakie zagrożenia mogą być narażeni. Uczniowie przecież opuszczą mury naszej szkoły i pójdą w nowe, nieznane środowisko.

Zajęcia prowadzone były z pełnym profesjonalizmem, trener miał bardzo dobry bezpośredni kontakt z uczniami. Ich aktywność i zaangażowanie podczas warsztatów świadczyły o atrakcyjności formy ćwiczeń. Biorący udział w zajęciach wyrazili swoje zadowolenie i podkreślili fakt, iż takie zajęcia powinny odbywać się częściej – chętnie wzięliby w nich udział po raz kolejny.

Koordynator warsztatów
Monika Trochonowicz
pedagog szkolny

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 14:47  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 15 marca 2018 07:59

Spektakl „Książę i żebrak”

Mark Twain w brawurowy sposób konstruuje narrację utworu i daje przyszłemu następcy tronu bezcenną szansę poznania wszelkich aspektów władzy królewskiej. Na drodze młodego księcia staje podobny do niego jak dwie krople wody chłopiec z nizin społecznych.

Dzięki „nieoczekiwanej zmianie miejsc” obaj chłopcy poznają blaski i cienie życia w warunkach zupełnie odmiennych od tych, do których przywykli. Taka odmiana to również próba charakteru ujawniająca naszą prawdziwą naturę.

Uczniowie klas IVA, VAB, VIAB i VIIB obejrzeli wciągającą historię o księciu i  żebraku, poznali odwieczną prawdę, że „nie szata zdobi człowieka”.

Poprawiony: czwartek, 15 marca 2018 08:06  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 14 marca 2018 22:16

Obejrzeliśmy „Romea i Julię” na scenie bialskiej PSW

Kolejny raz w tym roku szkolnym uczniowie najstarszych klas mieli możność pojechać 14 marca do Białej Podlaskiej, aby obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Zespół Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Tym razem była to pierwsza wielka i najbardziej popularna tragedia Szekspira „Romeo i Julia”. Te wspaniałe strofy najpiękniejszej miłosnej poezji na świecie, nieuchronna i nacechowana autentycznym fatum wizja losów człowieka, barwny obraz renesansowych Włoch, do tego stylowe kostiumy teatru elżbietańskiego, gra świateł oraz znakomite kreacje aktorskie pozwoliły doznać wielu artystycznych wzruszeń. Mamy nadzieję, ze młodzi widzowie dostrzegli w tym wszystkim choćnamiastkę „prawdziwego teatru”. Przy okazji być może przypomnieli sobie treść omawianej na języku polskim  tragedii.

 
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 14 marca 2018 22:15

Przygody Baltazara

Uczniowie z kl. I a i I b wraz z wychowawczyniami A. Ziętecką i M. Rogoźnicką  wyruszyły dn.12.03.2018r.w  krótką podróż do Białej Podlaskiej na spektakl pt. „Przygody Baltazara” wystawiony przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Była to historia o słynnym naukowcu Baltazarze Gąbce, który został porwany. Smok Wawelski w towarzystwie swoich przyjaciół wyruszył w tajemniczą, pełną przygód i niebezpieczeństw wyprawę w celu uwolnienia profesora. Scenki przeplatane humorem wzbudziły wiele emocji wśród dzieci. Natomiast zabawne piosenki pozwoliły dzieciom aktywnie uczestniczyć w przygodach. Dopełnieniem gry aktorów były barwne kostiumy, piękna oprawa muzyczna oraz bogata scenografia. Jak się przekonaliśmy, przygody Baltazara Gąbki, Kucharza Bartoliniego i Smoka Wawelskiego nadal bawią najmłodszą publiczność. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

11.jpg

Poprawiony: środa, 14 marca 2018 23:05  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 14 marca 2018 22:18

Dnia 12.03.2018 uczniowie z klas IIa i IIIb pod opieką wychowawczyń: p. Wiesławy Kobrzyńskiej i p. Elżbiety Szczęsnej wyjeżdżali do Białej Podlaskiej na widowisko teatralne wystawione przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Przedstawienie pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka” to nowa autorska wersja znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim. Barwne kostiumy, ładna oprawa muzyczna oraz ciekawa scenografia podobała się widzom, którzy dość „żywo” reagowali na poszczególne sceny. Spektakl uświadomił dzieciom, że trzeba sobie wzajemnie ufać i pomagać oraz kierować się dobrym sercem, a wtedy można pokonać nawet najtrudniejsze przeszkody.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 75