- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 15 października 2019 07:07

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach

04.10.2019 uczniowie, nauczyciele, pozostali pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach oraz rodzice wzięli udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, który odbył się pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Akcję poprzedził konkurs plastyczny „Plakat promujący IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”, który wygrała grupa uczniów z klasy VIa.

W piątek, czwartego października, Pani Dyrektor Bogumiła Wińska otworzyła imprezę. Trzyosobowe komisje egzaminacyjne rozpoczęły swoją działalność sprawdzając znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów i dorosłych. Jak zwykle, w komisjach działali uczniowie klas szóstych z naszej szkoły. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do stolików ustawiały się kolejki chętnych. Uczniowie zauważyli, że dorośli dobrze radzą sobie ze znajomością tabliczki mnożenia, natomiast z uczniami bywało różnie. Uczniowie klas III i IV za zaliczony egzamin otrzymali bardzo dobrą ocenę, natomiast starsi otrzymywali plusy. Potwierdzeniem zdania egzaminu były imienne certyfikaty i tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wszyscy świetnie się bawili.

Głównym organizatorem całej akcji jest firma Karty Grabowskiego.

Koordynator:Danuta Michalczuk

Poprawiony: wtorek, 15 października 2019 07:17  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 15 października 2019 06:45

Sprzątanie świata 2019

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wrześniowej akcji „Sprzątanie świata  - Polska 2019”, w tym roku pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Tegoroczne hasło ma zachęcić wszystkich do podejmowania  działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska. I rzecz równie ważna jak nieśmiecenie i sprzątanie to  zmiana - tak naszych indywidualnych nawyków, jak też zmiana procedur w instytucjach i firmach na przyjaźniejsze środowisku.
Organizatorzy zachęcają  zatem do promowania nieśmiecenia,  do sprzątania cennych przyrodniczo i kulturowo terenów publicznych, do akcji, konkursów czy festiwali promujących segregację odpadów.

W sprzątaniu naszej okolicy wzięły udział klasy IIB, VC, VIA, VIIB pod opieką nauczycieli G. Skrzyńskiej, E. Derlukiewicz-Rusek, D.Jeruzalskiej, E.Szczęsnej.

We współpracy z Urzędem Gminy, referatem ochrony środowiska akcja przebiegała sprawnie. Uzbieraliśmy kilkanaście worków odpadów niesegregowanych oraz około 2kg puszek aluminiowych.

Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w akcję i zachęcamy do wprowadzania  codziennie eko-nawyków, dzięki którym możemy żyć bardziej ekologicznie. Małe zmiany codziennych nawyków przyczynią się do wielkich zmian

„Sprzątanie świata - Polska” = razem możemy więcej!


Poprawiony: wtorek, 15 października 2019 07:07  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 15 października 2019 06:26

Z inicjatywy dyrektora WORD dyr. Igora Dzikiewicza, wicemarszałka Województwa Lubelskiego Dariusza Stefaniuka, wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego, dyrektor ZPO Bogumiły Wińskiej i radnego Kamila Frączka, w naszej szkole wygłoszono prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze w ramach akcji "Zapinaj pasy".  Pracownicy WORD Białej Podlaskiej przedstawili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie mogli doświadczyć na własnej skórze znaczenie zapinania pasów. Umożliwił to symulator dachowania.

Poprawiony: wtorek, 15 października 2019 06:43  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 15 października 2019 06:23

Wycieczka do Worońca

W pierwszych dniach kalendarzowej jesieni 24.09.2019r. uczniowie klasy III a i IIIB z p. A. Ziętecką, p. M. Rogoźnicką i p. P. Tokarskim wyjechali na wycieczkę   do Worońca na „Jesienne warsztaty”. Serdecznie przywitani przez gospodynie Klubu kultury dzieci wysłuchały krótkiej historii tego miejsca. Następnie przystąpiły pod kierunkiem pań instruktorek do wykonywania jesiennych kwiatów. Po zakończonej pracy nadszedł czas na śpiew przy ognisku, pieczenie kiełbasek i gry sportowo – rekreacyjne. Zadowoleni uczestnicy wyjazdu z własnoręcznie wykonanymi kwiatami wrócili do szkoły.

Poprawiony: wtorek, 15 października 2019 06:25  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 08 października 2019 11:58

Dnia 01.10.2019 uczniowie klasy 1a i 1b wraz z wychowawczyniami: Wiesławą Kobrzyńską i Aleksandrą Dołęgowską wybrali się na wycieczkę do Studzianki. Na początku obejrzeli cmentarz tatarski – mizar i wysłuchali krótkiej informacji dotyczącej cmentarza oraz legend związanych z powstaniem miejscowości. Następnie udali się do miejscowego Muzeum Wsi Podlaskiej, gdzie poznali m.in. używane dawniej: narzędzia rolnicze, drewniane i wiklinowe naczynia, sprzęt rtv, domowe przedmioty codziennego użytku i te służące do pracy. Z zaciekawieniem słuchali prezentacji i oglądali wszystkie eksponaty, bo przecież zgromadzona kolekcja stanowi dla nich olbrzymią wartość poznawczą i żywą lekcję historii. Po nauce przyszedł czas na zabawę. Dzieci grały w piłkę i bawiły się na placu zabaw, dając upust swojej radości i niewyczerpanej energii. Dziękujemy Rodzicom za smaczne kiełbaski z grilla i pani Zosi za pyszny słodki poczęstunek, a panu Kierowcy za okazaną pomoc. Dzieci aktywnie i wesoło spędziły wspólnie czas, a uśmiechy na ich twarzach świadczyły o tym, że wycieczka była udana i z pewnością na długo zostanie w pamięci.

Poprawiony: wtorek, 08 października 2019 12:01  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 109