- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 02 listopada 2017 20:02

Wycieczka do Warszawy  klasy III a i III c

Korzystając ze słonecznej pogody wraz z wychowawczyniami panią Elżbietą Bielecką i panią Agnieszką Panasiuk udaliśmy się na wycieczkę do stolicy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zamku Królewskiego, który urzekł nas pięknem komnat. Następnie wyruszyliśmy na spacer po Starym  Mieście. Obejrzeliśmy kolorowe kamienice, słuchaliśmy muzyki
F. Chopina przy „grających ławeczkach”. Przy Pomniku Syrenki zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie sejmu, gdzie  z galerii Sali Posiedzeń obserwowaliśmy obrady. Potem spędziliśmy dwie wspaniałe godziny w Centrum Nauki Kopernik. Żal było opuszczać to miejsce pełne atrakcji. Do domu wróciliśmy późnym wieczorem, zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi

Poprawiony: czwartek, 02 listopada 2017 20:28  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 31 października 2017 07:35

Znalezione obrazy dla zapytania nie pozwól się ściągnąc ciemna strona internetuW dniach 23 i 25 października 2017 r., dzięki finansowemu wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Urzędzie Gminy w Łomazach, w Zespole Szkół w Łomazach zorganizowano warsztaty dla uczniów kl. IV-VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum. Tematyka spotkań obejmowała zjawisko cyberprzemocy. Rozwój przemysłu elektronicznego oraz wzrost popularności mediów elektronicznych przyczynił się do nasilenia tego zjawiska. Termin „cyberprzemoc” zauważony został zaledwie kilka lat temu, jednak bardzo szybko uznany został za poważną kwestię społeczną, dlatego też należy dołożyć starań, by temat ten był z uczniami poruszany. Warto uczyć odpowiedniego korzystania z mediów cyfrowych i urządzeń mobilnych, bo telefon komórkowy czy laptop może być narzędziem do stosowania cyberprzemocy. Konieczne jest też budowanie świadomości na temat tego, co może stać się z materiałami, które wrzucamy do sieci.

Warsztaty prowadzone były przez trenera Pana Artura Skórę, przedstawiciela Centrum Edukacji i Profilaktyki „Dialog” z Krakowa. Szkolenie miało uświadomić uczniom zagrożenia oraz niebezpieczeństwa płynące z niewłaściwego użytkowania komputera oraz Internetu. Zostali zapoznani  m.in. z zagadnieniami dotyczącymi praw i obowiązków użytkowników Internetu. W trakcie zajęć uzyskali praktyczne umiejętności i wiedzę dotyczącą identyfikacji cyberprzemocy oraz dowiedzieli się jak na nią reagować za pomocą dostępnych środków i jak skutecznie ją blokować.

Koordynator warsztatów
Monika Trochonowicz
pedagog szkolny

Poprawiony: poniedziałek, 06 listopada 2017 20:34  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 02 listopada 2017 20:31

m.jpg

„Marchewki chrupiemy, bo zdrowi być chcemy”

Dzień 11.10.2017r był w naszym przedszkolu dniem wyjątkowym - pomarańczowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym. W tym dniu dzieci i panie przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Przedszkolaki poznały zalety i walory marchewki. Dowiedziały się że jest bardzo zdrowa, zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Jak się okazuje z marchewki można zrobić też dżem, sok  i upiec marchewkowe ciasto. Ten „bardzo zdrowy, dzień pomarańczowy” wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, pracami plastycznymi, chrupaniem surowych marchewek, a także degustacją marchewkowego soku.
Wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili!
Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się.

 
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 25 października 2017 13:02

hospp.jpg

hospsp.jpg

hospgim.JPG

Poprawiony: środa, 08 listopada 2017 13:55  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 25 października 2017 12:48

Dnia 25.10.2017 r. w Piszczacu odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski ku Czci Jana Pawła II, w którym wzięło udział dwoje uczniów z naszej szkoły: Amelia Wołosowicz uczennica Pani Teresy Paszkowskiej i Maciej Golba uczeń Pani Elżbiety Bieleckiej. Do konkursu przystąpiło ponad 20 uczniów z dziesięciu szkół  powiatu. Najlepszym okazał się Maciej Golba – uczeń klasy VII a Zespołu Szkół w Łomazach. Serdecznie gratulujemy!

Poprawiony: środa, 25 października 2017 13:01  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 66