- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 20 lutego 2018 20:59

O miłości poezją, prozą lub śpiewem…

Od kilku już lat Zespół Szkół im. Wł. ST. Reymonta w Małaszewiczach organizuje Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Miłosnej. Jego celem jest uwrażliwianie na piękno poezji, rozbudzanie zdolności artystycznych młodzieży i oczywiście promowanie młodych talentów.  W bieżącej  - XIII edycji naszą szkołę reprezentowali Julia Wysokińska z klasy III a gimnazjum i Maciej Golba z klasy VII b, których przygotowywali p. E. Bielecka i p. G. Kulicki.

Nasz kolega w kategorii poezja śpiewana był bezkonkurencyjny i zajął I miejsce. Niewiele gorzej poszło mu w drugiej kategorii. „Wyrecytował” miejsce trzecie. Serdecznie Maćkowi gratulujemy!

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 19 lutego 2018 22:57

VIII BIALSKA LIGA SZACHOWA

W dniu 17.02.2018 w hali sportowej Zespołu Szkół w Łomazach odbył się jeden z siedmiu tegorocznych turniejów VIII Bialskiej Ligi Szachowej organizowanych na terenie powiatu bialskiego. Koordynatorem rozgrywek szachowych na szczeblu powiatowym w bieżącym roku był Bialski Regionalny Związek Szachowy. Rozgrywki szachowe w naszej miejscowości zorganizowali:  Marek Uściński, radny powiatu bialskiego, Bogumiła Wińska, Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach,  Marek Prokopiuk, Prezes Zarządu Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego NIWKA przy Zespole Szkół w Łomazach, Marta Bednaruk - Bańkowska, z-ca Prezesa Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego NIWKA przy Zespole Szkół w Łomazach.

W zawodach uczestniczyło 98 miłośników gry w szachy w wieku od sześciu do osiemnastu lat przybyłych z takich miejscowości jak: Międzyrzec Podlaski, Radzyń Podlaski, Terespol, Misie, Biała Podlaska, Kock, Sarnaki, Sielczyk, Rogoźnica, Czemierniki, Kąkolewnica.

Rozgrywki zostały przeprowadzone w dziewięciu kategoriach: przedszkole, dziewczęta I-III szkoła podstawowa, chłopcy I-III szkoła podstawowa, dziewczęta IV-VI szkoła podstawowa, chłopcy IV-VI szkoła podstawowa, dziewczęta VII klasa szkoły podstawowej + gimnazjum, chłopcy VII klasa szkoły podstawowej + gimnazjum, dziewczęta szkoły ponadgimnazjalne, chłopcy szkoły ponadgimnazjalne.

Naszą szkołę podstawową reprezentowali: Cezary Sobechowicz, Łukasz Sakiewicz, Karol Arseniuk, Szymon Arseniuk, Mateusz Arseniuk, Błażej Bańkowski. W kategorii klas gimnazjalnych: Julita Ochnio, Marek Ochnio, Mateusz Sakiewicz.

Z Łomaz najlepsze wyniki osiągnęli: Marek Ochnio (III miejsce), Karol Arseniuk (III miejsce), Mateusz Sakiewicz (V miejsce), Cezary Sobechowicz (V miejsce) oraz Nasz absolwent Łukasz Guz (III miejsce).

Trzech najlepszych szachistów w każdej kategorii nagrodzonych zostało pamiątkowymi medalami, które wręczali Bogumiła Wińska - Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach oraz Tadeusz Węgrzyniak - sędzia zawodów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Sportowej rywalizacji towarzyszyła przyjacielska atmosfera. Były słodycze zorganizowane przez Mieczysława Sobechowicza, zimne i gorące napoje, grochówka dla wszystkich przygotowana przez panie ze stołówki szkolnej.

W imieniu organizatorów serdecznie wszystkim  dziękujemy i zapraszamy za rok.

Poprawiony: czwartek, 22 lutego 2018 21:58  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 19 lutego 2018 22:56

Już po raz XXXI tygodnik Słowo Podlasia zorganizował Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Południowego Podlasia oraz po raz I również na Najpopularniejszego Trenera. Uczennica naszej szkoły Nikola Sobechowicz w kategorii junior znalazła się w ścisłej czołówce zajmując czwarte miejsce. Nikola jest brązową medalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w konkurencji walk w Taekwon-Do. Trenuje pod okiem Artura Romaniuka nauczyciela wychowania fizycznego naszej szkoły, który w plebiscycie zajął III miejsce.

Dziękujemy za wsparcie w naszych działaniach pani dyrektor Bogumile Wińskiej oraz panu Wójtowi Jerzemu Czyżewskiemu.

Poprawiony: poniedziałek, 19 lutego 2018 23:02  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 19 lutego 2018 23:15

Dzień Bezpiecznego Internetu

Kto dziś nie korzysta z Internetu? Chyba każdy. Zarówno dorośli, jak i dzieci spędzają przy komputerze wiele czasu. Internet ma swoje dobre i złe strony, o czym mogli się przekonać się uczniowie Zespołu Szkół w Łomazach, którzy w ostatnim czasie podczas zajęć komputerowych oraz lekcji informatyki odbyli szereg zajęć poświęconych zaletom i wadom Internetu. Wspólnie oglądano krótkie filmiki dydaktyczne, odgrywano scenki, dyskutowano, dzieląc się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami, czy też w grupach przygotowywano tematyczne plakaty.

Poprawiony: poniedziałek, 19 lutego 2018 23:19  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 16 lutego 2018 10:30

Bezpieczne zabawy zimowe.

W dniu 15 lutego 2018 roku podsumowaliśmy przedszkolny konkurs pt. " Bezpieczne zabawy zimowe". W konkursie udział wzięło 23 dzieci z przedszkola.

I miejsce - Karol Arseniuk

II miejsce - Adaś Zubelewicz- Król

III miejsce - Sebastian Zdunek

Wyróżnienie otrzymały: Alicja Mirońska i Ada Trochonowicz.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie!

Aleksandra Dołegowska

Poprawiony: poniedziałek, 19 lutego 2018 23:20  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 75