- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 18 kwietnia 2018 10:14

W Rossoszu 12.04.2018r. odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny ,,Supermatematyk”. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Natalia Kunc kl. I a, Magdalena Gurynowicz kl. II i Nikola Nazarewicz kl. III a. Maksymalną liczbę punktów zdobyła Natalia Kunc i zajęła I miejsce. Gratulacje!

Poprawiony: środa, 18 kwietnia 2018 10:17  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 11 kwietnia 2018 10:25

TEATR SHOW

TEATR SHOW to ogólnopolski projekt, który powstał w odpowiedzi na liczne pytania nauczycieli dotyczących pomocy w realizacji tematów związanych z mediami. Projekt jest realizowany dla trzech poszczególnych grup wiekowych. Forma jaką przyjęli organizatorzy przy przygotowaniu projektu wzorowana jest na coraz częstszych na całym świecie realizacjach teatralnych typu ONE MAN SHOW, w których prowadzący SHOWMAN jest przewodnikiem poszczególnych tematów. Każdy temat został zrealizowany przy współudziale wieloletnich profesjonalistów ze świata mediów w oparciu o sugestie i oczekiwania kadry nauczycielskiej. Prowadzący SHOWMAN jest dyplomowanym aktorem z doświadczeniem scenicznym w czarodziejski sposób wprowadzającym widzów w tajniki nowoczesnych mediów.

Chętni uczniowie naszej szkoły 10.04.2018r. brali udział właśnie w takich interaktywnych warsztatach. Starsi w zatytułowanych „Talk show”- kreowanie wizerunku. Poznali kulisy powstawania, programów TV oraz filmów zamieszczanych w Internecie. Dowiedzieli się również, jak ważna jest autoprezentacja. Zdzisław Miśkiewicz – scenarzysta, pomysłodawca przedsięwzięcia postanowił pokazać studio telewizyjne „od kuchni”, „na żywo”. Wprowadzić w gorączkę pracy, jednocześnie wejść w interakcje z publicznością. I tak uczniowie kl. IV SP bawili się w realizację teledysku, w którym sami występowali.

Widzowie przekonali się, że w programie live niczego nie można przewidzieć. Piękne jest to, że każda rzecz, która się wydarzy na widowni, pójdzie na żywo, nie da się wyciąć.

W każdym z nas drzemie jakiś talent. Jedni potrafią ładnie pisać, inni organizować jakąś grupę lub tworzyć ciekawe scenografie. Musimy pamiętać, że w telewizji ci co tańczą, skaczą i śpiewają nie mogą zafunkcjonować bez tych pierwszych. Ważnym stwierdzeniem, które padło z ust prowadzącego, a które wiele razy słyszeli będąc w szkole, było zdanie dotyczące Internetu. Otóż „Internet nigdy nie zapomina, dlatego uważajcie na to, co w nim umieszczacie”.

Zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy programu bawili się świetnie. Było wesoło, ciekawie, a przede wszystkim twórczo. Kto wie, może w najbliższym czasie uczniowie naszej szkoły ujawnią swoje talenty aktorskie, filmowe lub telewizyjne. Świat mediów na nas czeka :)

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 11 kwietnia 2018 10:21

Nikola Sobechowicz uczennica II klasy gimnazjum otrzymała stypendium sportowe z rąk Starosty Bialskiego Pana Mariusza Filipiuka. Nikola została doceniona za sukces sportowy jaki osiągnęła w roku 2017 a mianowicie brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w walkach kat. -42 kg. Podziękowanie otrzymał trener Nikoli Artur Romaniuk nauczyciel wychowania fizycznego w łomaskiej szkole. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się podczas sesji Rady Powiatu 28 marca 2018 r.

Poprawiony: środa, 11 kwietnia 2018 10:24  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 05 kwietnia 2018 07:54

W środę 28. 03. 2018r. w ostatnim dniu nauki przed wiosenną przerwą świąteczną  uczniowie naszej szkoły z klas I-III, przybyli rodzice i dziadkowie oraz dzieci z przedszkola spotkali się na przedstawieniu z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy I b pod kierunkiem wychowawczyni p. Małgorzaty Rogoźnickiej zaprezentowali wielkanocne obyczaje. Były wierszyki, piosenki i informacje przedstawione w scenkach. Uczniowie przybliżyli zwyczaj wykonania palm wielkanocnych, malowania jaj, lanego poniedziałku i chodzenia z kurkiem. Występom towarzyszyła okazjonalna dekoracja i wielkanocny stół, który przygotowali rodzice z klasy I b.

Poprawiony: czwartek, 05 kwietnia 2018 08:03  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 04 kwietnia 2018 09:59

 

ao_1918.jpg

Biblioteka Zespołu Szkół w Łomazach

ogłasza Konkurs na plakat z okazji

100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

REGULAMIN

Poprawiony: środa, 04 kwietnia 2018 10:28  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 81