- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 11 grudnia 2018 18:47

Dnia 7 grudnia 2018 r. w hali sportowej naszej szkoły już po raz VIII odbył się Mikołajkowy Turniej Sportowy dla uczniów klas 1–3. Reprezentanci wszystkich klas z dużym zaangażowaniem brali udział w różnych konkurencjach, m.in. takich jak: rzuty do celu, pokonywanie toru przeszkód, wyścigi z workami „prezentów”, jazda „saniami” (na workach lub kocykach), bitwa na papierowe śnieżki, przesuwanie woreczków szczotką, bieg slalomem i wiele innych. Zgodnie z mottem olimpijskim, które głosi, że „Trzeba wiele, aby wygrać, ale trzeba jeszcze więcej, aby umieć przegrać” wszyscy starali się dać z siebie maksimum,  ale tak naprawdę  liczyła się przede wszystkim wspaniała atmosfera i świetna zabawa, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie uczestników. Po zakończeniu turnieju zawodnicy otrzymali dyplomy okolicznościowe oraz słodkości.

Serdecznie dziękujemy sponsorom: Radzie Rodziców, p. Markowi Prokopiukowi – prezesowi Zarządu Ludowego Klubu Sportowego „Niwka” w Łomazach i p. Tadeuszowi Bańkowskiemu – prezesowi Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Łomazach.

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 11 grudnia 2018 07:48

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

6 grudnia 2018r. od  rana  oczekiwano w szkole na  odwiedziny  niecodziennego gościa. Brak  śniegu  nie  przeszkodził  św. Mikołajowi w przybyciu, tak więc niecierpliwe wyglądanie przez okna dzieci z klas I – III zostało nagrodzone. Już od pierwszej godziny lekcyjnej na korytarzu szkolnym  słychać było  dzwonek i charakterystyczny głos: „Ho,  ho”. Święty wędrował z klasy do klasy, wprowadzając wszystkich w radosny świąteczny klimat. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i kolędy, a potem otrzymali wspaniałe prezenty. Niektórzy byli nawet zdziwieni, że nikt nie dostał rózgi, ale widocznie św. Mikołaj uznał, że wszystkie dzieci były grzeczne i zasłużyły na upominki.

To jeden z najwspanialszych dni w roku. Wyzwala tyle uśmiechu i radości.


Poprawiony: wtorek, 11 grudnia 2018 07:53  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 11 grudnia 2018 19:08

Mikołajki w klasie VIB

W tym roku Mikołaj odwiedził nas wyjątkowo wcześnie, bo już 3 grudnia. Przybył do klasy, aby rozdać przygotowane przez uczniów prezenty. Każdy otrzymał paczkę i rozpoczęło się wielkie rozpakowywanie prezentów. Po skończonym świętowaniu wszyscy wyszli z uśmiechami na ustach, więc dzień można uznać za udany!

Poprawiony: wtorek, 11 grudnia 2018 19:18  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 29 listopada 2018 07:17

Utwory Adama Mickiewicza (przynajmniej niektóre) zna chyba każdy Polak. Są też i tacy, jak Maciej Golba z klasy VIIIa, którzy potrafią je tak pięknie recytować, że wygrywają konkursy. W ostatni wtorek października w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej odbył się IV Wojewódzki Konkurs Recytatorski utworów Adama Mickiewicza. W uroczystym otwarciu wzięli udział wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, dyrektor delegatury kuratorium oświaty w Białej Podlaskiej Małgorzata Kiec oraz dyrektor delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej Małgorzata Bogusz. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych - klasy od 4 do 6 oraz klasy 7 i 8 szkoły podstawowej wraz z młodzieżą 3. klasy gimnazjum. Zmagania recytatorskie w Białej Podlaskiej cieszą się szerokim zainteresowaniem, w tym roku zgromadziły aż czterdziestu siedmiu uczniów. Tym bardziej gratulujemy Maciejowi, który w swojej kategorii wiekowej zajął I miejsce.

Poprawiony: czwartek, 29 listopada 2018 09:17  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 27 listopada 2018 10:00

Moda na odblaski

Co zrobić by noszenie odblasków było modne? Jakich argumentów użyć, by przekonać, że nosząc elementy odblaskowe troszczymy się o nasze bezpieczeństwo na drodze, szczególnie wtedy, kiedy na dworze robi się szaro jeszcze przed wieczorem, a rankiem coraz częściej panują mgły?

Dnia 23.11.2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I edycji konkursu „Moda na odblaski”. Organizatorom tego przedsięwzięcia, czyli Wojewódzkiej Komendzie Policji oraz  Krajowemu Centrum Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zależy na  bezpieczeństwie – szczególnie pieszych, gdyż człowiek jest najsłabszym ogniwem w ruchu drogowym i nie ma szans w starciu z jakimkolwiek pojazdem. Stąd też by zachęcić dzieci i młodzież do noszenia odblasków, pomysł na zorganizowanie konkursu w formie krótkiego pokazu mody odblaskowej. Wymyślanie i prezentacja strojów na różne pory roku była dla uczniów świetna zabawą.  Przy okazji pozwoliła utrwalić właściwe nawyki i zachowania podczas poruszania się po drodze Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny – uczniów młodszych i starszych. Chociaż przygotowane stroje były bardzo pomysłowe,  nie udało się stanąć na podium. Najważniejsze są zdobyte doświadczenia i dobra zabawa! Może za rok pójdzie nam lepiej. To, jak prezentowali się nasi uczniowie - zobaczcie na zdjęciach.

Poprawiony: piątek, 07 grudnia 2018 10:13  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 97