- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 29 maja 2018 16:01

ZŁOTE CHÓRZYSTKI KANONU

Dnia 26 maja chór KANON prowadzony przez Grzegorza Kulickiego wyśpiewał po raz 9 ZŁOTE PASMO Wojewódzkiego Konkursu Akademii Chóralnej „Śpiewająca Polska” Narodowego Forum Muzyki. Konkurs odbył się w Zespole nr 5 w Lublinie. Jury konkursu podkreśliło wysoki poziom wykonawczy łomaskich chórzystek, świetną emisję głosu oraz wyjątkową muzykalność.

„Chór KANON jako jedyny z terenu Powiatu Bialskiego uczestniczy w projekcie Akademii Chóralnej „Śpiewająca Polska” i niezmiennie utrzymuje najwyższy - ZŁOTY POZIOM wykonawczy. Jest to bardzo trudne w warunkach szkolnych, ponieważ co roku najbardziej doświadczone  chórzystki odchodzą gdy kończą naukę. Zastępują je koleżanki z młodszych klas z którymi trzeba od nowa pracować kształcąc je wokalnie, ale pomimo to zespół KANON śpiewa bardzo dobrze”.

Podczas konkursu łomaski zespół oprócz utworów obowiązkowych wykonał własne kompozycje i opracowania muzyczne G. Kulickiego. Imprezę zorganizowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Forum Muzyki.

Poprawiony: wtorek, 29 maja 2018 16:22  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 29 maja 2018 15:46

28 maja 2018r. klasa VB wybrała się do Białej Podlaskiej do kina Merkury na film pt. „Bella i Sebastian 3”. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały kolejną część znakomitego przygodowego cyklu, który w polskich kinach obejrzało już ponad pół miliona widzów w każdym wieku. Tym razem dzielny Sebastian musiał obronić Bellę i jej szczenięta przed złym człowiekiem, który podawał się za ich prawowitego właściciela.

Kolejnym punktem wycieczki była zabawa w Laser Castle. Celem było zbudowanie prawidłowych relacji pomiędzy dziećmi oraz nauka współpracy i współdziałania, a to wszystko w atmosferze wesołej zabawy, zdrowej rywalizacji, wzajemnego wsparcia i zaangażowania. Obowiązkowym punktem każdej udanej wycieczki jest wizyta w Mc’Donalds, gdzie zjedliśmy, może nie do końca fit, ale smaczny obiad i deser. Film podobał się, zabawa w Zamku Laserowym była przednia, obiad pycha, więc jednogłośnie wyjazd zaliczamy do udanych.

Organizatorem wyjazdu była wychowawczyni pani Iwona Szepeta, opiekunem Pani Monika Trochonowicz.

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 29 maja 2018 15:57

25 maja klasy VIa i VIb  miały okazję odwiedzić Lublin i zapoznać się z niektórymi atrakcjami miasta. Na początek  dzieci  przeszły  około 300-metrową trasą turystyczną biegnącą pod zabudową Starego Miasta , dowiadując wielu ciekawych faktów z historii Lublina. Następnie radościom nie było końca w hali trampolin, gdzie uczniowie po krótkiej rozgrzewce mogli sprawdzić się w podskokowych wzlotach i upadkach. Na zmęczonych fizycznie  dzieci czekał następnie wysiłek intelektualny – Escape room. Podzieleni na 5 osobowe grupy, zamknięci na ok. jedną godzinę musieli  rozwiązać szereg zagadek, łącząc ze sobą różne fakty. Komu udała się ta sztuka,  szczęśliwy „wychodził na wolność”. Kolejnym punktem wycieczki był krótki pobyt w Państwowym Muzeum na Majdanku. Uczniowie na własne oczy mogli zobaczyć jak wyglądał niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny. Ostatnim punktem wycieczki był tor gokartowy, gdzie można było poczuć się jak prawdziwy rajdowiec.    Kierownikiem wycieczki była pani Iwona Kożuchowska, opiekunami pani Ewa Korszeń, pani Aneta Najdyhor oraz pan Radosław Kowalczyk.

 
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 29 maja 2018 15:14

Mistrz Ortografii w Wohyniu

23 maja w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu został przeprowadzony XII Powiatowy (dla klas gimnazjum i VII SP) , XVI Międzyszkolny (dla uczniów klas młodszych SP) Konkurs Ortograficzny, którego celem było wyłonienie Mistrza Ortografii Gimnazjum.

Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Justyna Pawluk z klasy II a gimnazjum i Szymon Kożuchowski z VII a. Rywalizacja była bardzo zacięta, zawiłości ortograficzne, jak przystało na taki konkurs – nie do przebrnięcia. Nasz Szymek dzielnie walczył do końca i w finale udało mu się zdobyć III miejsce. Podziwiamy         i gratulujemy!

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 29 maja 2018 15:12

Wycieczka Chełm – Zamość

Uczniowie z klasy III a i III c  pod opieką wychowawczyń pani Agnieszki  Panasiuk i  pani Elżbiety Bieleckiej oraz rodzica pani Agnieszki Tyszewskiej 14.05.2018r. udali się na wycieczkę autokarową do Chełma i Zamościa. W trakcie zwiedzania podziemi kredowych ogromnym przeżyciem było spotkanie Ducha Bielucha. W Zamościu  uczniowie przemaszerowali trasą turystyczną Bastionu VII. Ogromną frajdą były dyby, w które niejeden chciał być zakuty. Dzieci zwiedziły XVI wieczny Rynek Wielki,  podziwiały kamieniczki starego miasta. Po pysznym obiedzie odwiedziły Ogród Zoologiczny, gdzie miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki, poznać ich wygląd i tryb życia.  Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją historii i przyrody. W drodze powrotnej pomimo zmęczenia dopisywały humory i pozostały niezapomniane wrażenia.

Poprawiony: wtorek, 29 maja 2018 15:46  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 88