- reset +

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 22 marca 2018 14:28

WITAJ WIOSNO!

21 marca 2018 roku uczniowie z klasy I a i III b pod kierunkiem swoich wychowawczyń Anny Zięteckiej i Elżbiety Szczęsnej zaprezentowały inscenizację pt. ,,Witaj Wiosno!”. Celem  przedstawienia było ukazanie walorów pięknej, radosnej pory roku, która nam nastała - Wiosny oraz zachęcenie do obserwacji zmian w przyrodzie.

Mali aktorzy wcielając się w role Wiewiórki, Szpaka, Jaskółki, Motyla, Biedronki, Pszczoły, Niedźwiedzia, Wiosny, Słońca, Deszczu, Wiatru oraz poszukiwaczy Wiosny w niezwykle sugestywny sposób, za pomocą słowa, gestu   oraz piosenki ukazali piękno rozpoczynającej panowanie nowej pory roku. Do inscenizacji wykorzystano rekwizyty oraz piękne stroje przygotowane przez rodziców.

Brawa na zakończenie przedstawienia, świadczą, iż inscenizacja  wszystkim się podobała.

Po powitaniu Wiosny przez klasę I a i III b, na pożegnanie Zimy pani wicedyrektor Alina Lewczuk wręczyła dyplomy i nagrody laureatom szkolnego konkursu plastycznego „Zimowy krajobraz”. Jury w składzie pani Dorota Kulicka i pani Monika Trochonowicz wyróżniło następujące osoby:

I miejsce Weronika Jaroszuk kl. II

II miejsce   Wojciec Jaśkiewicz kl. Ib

III miejsce Zuzanna Telaczyńska kl. Ia

Wyróżnienie:

Jakub Leszek kl. IIIc;   Oliwia Adamiak kl. Ia;   Matyna Bujnik kl.Ia

Gratulujemy laureatom

Organizatorzy konkursu
Wiesława Kobrzyńska i Agnieszka Panasiuk

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 15:22  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 22 marca 2018 14:17

20 marca 2018r. odbył się w Zespole Szkół w Łomazach VIII Szkolny Przegląd Piosenki i Rymowanki Angielskie „Let’s Sing a Song”. Celami przeglądu są propagowanie piosenek i rymowanek angielskich, doskonalenie umiejętności językowych uczniów, wzbudzanie zainteresowania nauką języka angielskiego jak również przełamywanie wewnętrznych barier przed publicznymi występami. Uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej mogli zaprezentować swój ulubiony utwór przed  Dyrekcją Szkoły Panią Bogumiłą Wińską, Panią Dorotą Biesiadą i Panią Aliną Lewczuk oraz przed swoimi rówieśnikami. W tym roku  zgłosiło się  42 uczniów. Każdy z nich wykazał się zarówno talentem językowym, jak też i muzycznym.  Jury w składzie Pan Paweł Tokarski oraz Pan  Piotr Sautycz przyznało 10 wyróżnień.  Swoim występem szczególnie urzekli:  Agnieszka Bandzarewicz (Ia), Emilia Marciniuk (Ia), Zuzanna Telaczyńska (Ia), Zuzanna Kościuczyk (Ib), Emilia Trochonowicz (IIa), Zofia Wołosowicz (IIIa), Rafał Kościuczyk (IIIa), Maja Zając (IIIb), Iwetta Dubikowska (IIIb) oraz Kamila Strzyżewska (IIIc) Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz  gadżety wydawnictwa Macmillan. Pomysłodawcą i organizatorem Przeglądu jest Pani Aneta Najdyhor, nauczycielka języka angielskiego.

008.jpg

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 22 marca 2018 14:10

Lublin był gospodarzem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Juniorów Młodszych oraz Juniorów w niedzielę 18 marca. Zawodnicy Akademii Taekwon-Do VIRTUS w  Łomazach w liczbie 14 zawodników stanęła do walki o medale z zawodnikami z klubów z województw lubelskiego, świętokrzyskie, podkarpackiego i podlaskiego. Najmłodsi zawodnicy młodzicy wywalczyli cztery medale. Dominiak Szoplińska złoty w układach stopni 5 kup i powyżej dziewcząt, Klaudia Łaska brązowy w tej samej kategorii, Hubert Hołonowicz brązowy w układach chłopców 5 kup i powyżej oraz Nikola Olichwierowicz w technikach specjalnych. W kategorii junior młodszy również zdobyliśmy cztery medale. Złoto wywalczyła Nikola Sobechowicz w walkach kat -42 kg, złoty w walkach kat -60 kg Anastazja Stanilewicz. Anastazja zdobyła jeszcze brązowy medal w układach kobiet stopni mistrzowskich oraz brąz w technikach specjalnych. Juniorka Katarzyna Sucharzewska zdobyła medal brązowy w walkach kat. -55 kg oraz drugi brązowy w układach stopni uczniowskich. Pozostali zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony wygrywając wiele pojedynków co daje nadzieję na kolejne zawody. Ponadto udział wzięli Wiktor Hajbos, Sebastian Hordejuk, Szymon Głowacki, Karolina Chotkowska, Karolina Trochonowicz, Amelia Juszczak, Natalia Segeń

Dziękujemy Wójtowi Gminy Łomazy oraz pani Bogumile Wińskiej dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach za wspieranie naszej działalności oraz firmie SERHEJ Zdzisław Serhej z Łomaz, Anna i Zbigniew Gołoś, Zakład Mechaniki Pojazdowej i Stacja Paliw ROBEX z Dubowa, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej oraz Studio fotograficzne FOTOS w Białej Podlaskiej.

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 14:16  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 22 marca 2018 14:30

Podsumowanie Roku J. I. Kraszewskiego w Powiecie Bialskim

Rok temu  w kwietniu 2017 r. Rada Powiatu w Białej Podlaskiej ogłosiła Rok 2017 Rokiem J. I. Kraszewskiego w Powiecie Bialskim. W 2017 roku przypadły w zasadzie dwie rocznice: 205 rocznica urodzin i 130 śmierci pisarza oraz 55 rocznica utworzenia Muzeum J. I. Kraszewskiego w Romanowie.

Józef Ignacy Kraszewski to postać niezwykła. Był pisarzem, publicystą, wydawcą, historykiem, działaczem społecznym i politycznym, autorem z największą liczbą wydanych książek i wierszy w historii literatury polskiej oraz malarzem. Ponadto był dziennikarzem, rysownikiem, wirtuozem-amatorem, kompozytorem, poważnym kolekcjonerem rycin, rysunków, medali i grafik. Kraszewski pięknie napisał o sobie:

"Ja nie jestem pono ani literatem, ani artystą,
choć piszę wiele i kocham wszelkie piękno -
ja jestem człowiekiem mojego wieku,
dzieckiem narodu mego."
Z pewnością ważnym argumentem dla Rady Powiatu w podjęciu takiej decyzji były silne związki Kraszewskiego z Białą Podlaską.

Uczniowie Zespołu Szkół w Łomazach pod opieką nauczycieli podjęli szereg działań mających na celu przypomnienie sylwetki tego wielkiego pisarza, co zostało docenione.

Na uroczystość Podsumowania Roku Kraszewskiego w Powiecie Bialskim zostali zaproszeni przedstawiciele naszej szkoły – dyrektor Bogumiła Wińska oraz n-le Anna Łojewska i Grzegorz Kulicki. Uroczystość odbyła się w Muzeum J. I. Kraszewskiego w Romanowie w dniu imienin pisarza - 19 marca. W programie były między innymi wystąpienia władz, wręczenie podziękowań biorącym udział w przedsięwzięciu. Zaproszeni goście obejrzeli również przedstawienie p.t. „Remont w Muzeum, czyli historia Józefa Ignacego Kraszewskiego” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim.

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 14:37  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 22 marca 2018 14:26

VIII Ogólnopolski Pijarski Konkurs Gramatyczny im. o. Onufrego Kopczyńskiego

Dnia 17 marca 2018 roku w siedzibie Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów im. o. Onufrego Kopczyńskiego i Fundacji Krąg Przyjaciół Dziecka im. św. Józefa Kalasancjusza odbył się  finał VIII Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego im. o. Onufrego Kopczyńskiego. Onufry Kopczyński zasłynął jako autor pierwszego podręcznika do gramatyki języka polskiego dla rodzimych użytkowników języka. Za opracowanie gramatyki polskiej otrzymał z rąk Stanisława Augusta medal „Merentibus”, na którym widniał napis:  „za gramatykę języka polskiego : ziomkowie1816”.

Od kilku lat uczniowie naszego gimnazjum biorą udział w tym konkursie. W bieżącym roku szkolnym najlepszą pośród uczestników etapu szkolnego okazała się Natalia Wołosowicz z klasy III b pod opieką nauczyciela polonisty i jednocześnie wychowawcy p. Elżbiety Bieleckiej. W tej sobotniej „wycieczce” do Warszawy Natalii towarzyszyły koleżanki z klasy Martyna Sacharczuk i Karolina Arseniuk.

A tak już poza konkursem, to może gdyby ten Onufry nie wymyślił tej naszej gramatyki –polscy uczniowie z pewnością też postaraliby się o odpowiedni medal temu jegomościowi.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 81