Drukuj

Wpisany przez Administrator niedziela, 30 czerwca 2019 15:50

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

19 czerwca 2019r.

„Będę tęsknić, gdy opuszczę

mury szkoły ulubionej!

Wspomnieniami będę wracać do tych chwil niezapomnianych”.

Zakończenie roku szkolnego 2018/19 w Zespole Szkół w Łomazach rozpoczęło się  tradycyjnie mszą św. w kościele p.w. Św. Piotra i Pawła. Uroczystości szkolne otworzyli absolwenci tańcząc poloneza, pod kierunkiem P. Marty Bednaruk – Bańkowskiej.

Pani dyrektor Bogumiła Wińska powitała wszystkich gości, rodziców, pracowników i uczniów, kierując do nich słowa: „Mam wrażenie, jakbyśmy dopiero wczoraj spotkali się na inauguracji roku szkolnego, a tymczasem to już jego zakończenie. Za nami  kolejny okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów…”

Na uroczystości byli obecni: p. Jerzy Czyżewski – wójt gminy Łomazy, ks. kanonik Adam Kamecki, p. Andrzej Wiński – przewodniczący Rady Gminy Łomazy, p. Marek Uściński – radny powiatu, kierownik Terenowej Placówki KRUS w Białej Podlaskiej, p. Ireneusz Korszeń – wiceprzewodniczący Rady Gminy Łomazy, p. Elżbieta Moszkowska – przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Gminy Łomazy, radni Gminy Łomazy: p. Beata Głowacka, p. Elżbieta Bańkowska, p. Grzegorz Wysocki,  p. Anna Marciniuk – przewodnicząca Rady Rodziców, p. Renata Adamiak – Krasuska – w-ce przewodnicząca Rady Rodziców, ks. Kamil Wasilewski – wikariusz parafii Łomazy, p. Ryszard Bielecki – Dyrektor GOK w Łomazach, p. Agata Chwalewska – Dyrektor GPB w Łomazach, p. Krzysztof Łojewski – prezes BS Łomazy, p. Roman Stanilewicz – komendant Gminny OSP Łomazy, p. Grzegorz Tereszczuk – prezes OSP Łomazy, p. Tadeusz Bańkowski – prezes GS Łomazy, p. Gwalbert Krzewicki – redaktor Radia Biper.

Owocem systematycznej i ciężkiej pracy są sukcesy naszych wychowanków.

  1. Bardzo dobry wynik i wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny uzyskali uczniowie przygotowywani przez p. Annę Ziętecką.
  2. Złote pasmo w XIII Wojewódzkim Konkursie Akademii Chóralnej „Śpiewająca Polska” Narodowego Forum Muzyki otrzymał chór „Kanon” prowadzony przez p. Grzegorza Kulickiego.
  3. Sukcesy sportowców, dzięki którym nasza szkoła już od kilku lat nie schodzi z podium w klasyfikacji we spółzawodnictwie sportowym szkół powiatu bialskiego.
  4. Tytuł „Polonisty Roku” w wojewódzkim konkursie pod patronatem LKO uzyskały nasze uczennice przygotowywane przez panie: Elżbietę Bielecką i Teresę Paszkowską.
  5. Tytuł finalisty w XXXVIII Małym Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim uzyskał uczeń p. Teresy Paszkowskiej.
  6. I miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Utworów Adama Mickiewicza zajął uczeń przygotowywany przez p. Elżbietę Bielecką.
  7. III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” organizowanym przez KRUS zdobyła uczennica przygotowywana przez p. Grzegorza Kulickiego.

Pani dyrektor serdecznie podziękowała gronu pedagogicznemu za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw młodzieży i wręczyła im nagrody specjalne.

Wzorowymi absolwentami w roku szkolnym 2018/2019 zostali uczniowie klasy IIIa Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach - Nikola Sobechowicz i Paweł Hołownia, 
a w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki – Szymon Kożuchowski, uczeń kasy VIII a. Nagrodę „Ambitnego ucznia” otrzymała Anastazja Stanilewicz uczennica klasy IIIb. Statuetki dla najlepszego sportowca kończącego szkołę przyznano Bartłomiejowi Kurowi, Anastazji Stanielewicz i Dawidowi Tokarskiemu. Nagrodę za najwyższy wynik na egzaminach otrzymali: Paweł Hołownia oraz Szymon Kożuchowski. Za najwyższy wynik w nauce, tytuł Prymusa szkoły i nagrodę Wójta Gminy Łomazy  otrzymali, w szkole podstawowej: uczennica klasy VI b - Dominika Szoplińska uzyskując średnią ocen 5,58, w gimnazjum: Paweł Hołownia – uczeń klasy IIIa ze średnią ocen 5,50.

Nagrody za reprezentowanie naszej szkoły i osiągnięcie wysokich wyników w konkursach przedmiotowych, tematycznych i artystycznych otrzymali: Agnieszka Bandzarewicz i Zuzanna Telaczyńska – bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie  Kangur Matematyczny, tytuł „Polonisty Roku” uzyskały: Iwona Stanilewicz i Dominika Biesiada, finalistą XXXVIII Małego Konkursu Recytatorskiego został Michał Gadomski, I miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim utworów Adama Mickiewicza zajął Maciej Golba.

Nagrody za czołowe miejsca w  II Gminnym Konkursie Piosenki Ludowej „Na ludowo zaśpiewajmy” pod patronatem Wójta Gminy Łomazy p. Jerzego Czyżewskiego i Dyrektora Zespołu Szkół Bogumiły Wińskiej przyznano:

I miejsce - Zofii Hryniewicz

III miejsce - Lenie Trochonowicz

Wyróżnienie: Anicie Szostakiewicz, Alicji Adamczuk,  Zuzannie Kościuczyk.

Nagrody o „Złote Pióro Wójta” w XII edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego pod patronatem wójta Gminy Łomazy otrzymali: Szymon Kożuchowski, Cezary Nazarewicz i Julia Niedzielska, w Gminnym Konkursie Literackim „Legenda o mojej miejscowości” Mateusz Arseniuk, Dominika Biesiada, Julia Niedzielska. Pan Marek Uściński – kierownik Terenowej placówki KRUS w Białej Podlaskiej wręczył nagrodę Zofii Wołosowicz za zdobycie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi…”. Nagrody Księdza Proboszcza przyznawane corocznie laureatom Szkolnego Konkursu Biblijnego otrzymali: I miejsce Amelia Juszczak, Dominika Szoplińska, II miejsce Paweł Bańkowski, Dominika Biesiada. Pan Ireneusz Korszeń - wiceprzewodniczący Rady Gminy Łomazy ufundował nagrody drużynie w składzie: Szymon Arseniuk, Marcel Oleszczuk, Wiktor Bobrowski, Krystian Parchomiuk, Kacper Szymanek, Rafał Kościuczyk, która zajęła IV miejsce w wojewódzkich biegach przełajowych.

W szkolnym konkursie o tytuł Mistrza ortografii , w którym sponsorem nagród jest p. Sławomir Dymowski zwyciężyli  w klasach I- III  Agnieszka Bandzarewicz, Zuzanna Telaczyńska, Krzysztof Jarzębski, w klasach IV –VIII Szymon Kożuchowski, Cezary Nazarewicz i Daria Głowacka.

Wyróżnienie za wysokie wyniki sportowe oraz nagrody w Akademii Taekwon-Do Virtus w Łomazach sponsorowane przez p. Artura Romaniuka otrzymali: Anastazja Stanilewicz i Nikola Sobechowicz. Najwyższą średnią ocen ze wszystkich klas, oraz Puchar  Przechodni Dyrektora Zespołu Szkół w Łomazach uzyskała klasa VI B ze średnią ocen  4,61, wychowawca p. Iwona Szepeta.

W dalszej części uroczystości p. dyrektor Bogumiła Wińska podała wyniki rocznej i końcowej klasyfikacji i poprosiła p. Annę Marciniuk – Przewodniczącą Rady Rodziców o wręczenie nagród, które otrzymali uczniowie klas I-III: Arseniuk Karol, Cybulska Laura, Hryniewicz Zofia, Kołodziejczyk Karolina, Lewkowicz Aniela, Rusek Lena, Steckiewicz Nina, Trochonowicz Lena, Wojtowicz Weronika, Bańkowski  Piotr, Szudejko Aleksandra, Bandzarewicz Agnieszka, Derlukiewicz Szymon, Kunc Natalia, Marciniuk Emilia, Olichwierowicz Adam, Sobechowicz Wiktor, Telaczyńska Zuzanna, Wołosowicz Marcel, Kościuczyk Zuzanna, Szyndler Wiktoria, Jarzębski Krzysztof, Tykałowicz Szymon.

Uczniowie ze średnią, co najmniej 4,75 i wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem: Filipiuk Julia, Glacka Julia, Ilczuk Oskar, Kościuczyk Rafał, Łukaszuk Agata, Makowski Michał, Nazarewicz Nikola, Popielewicz Jakub, Telaczyński Jan, Tyszewska Natalia, Wieprzowski Alan, Wołosowicz Zofia, Dubikowska Iwetta, Sawicka Karolina, Tereszczuk Aleksandra, Zając Maja, Zając Martyna, Chotkowska Dominika, Leszek Jakub, Lipińska Emilia, Stanilewicz Iwona, Wysocka Zuzanna, Abramek Rafał, Arseniuk Szymon, Panasiuk Emila, Tokarski Igor, Tykałowicz Jakub, Bańkowski Błażej, Derlukiewicz Aleksandra, Korszeń Julia, Nazarewicz Martyna, Wysocka Anna, Arseniuk Mateusz, Bańkowski Paweł, Biesiada Dominika, Dymowski Krzysztof, Gadomski Michał, Iwiczuk Zofia, Juszczak Amelia, Niedzielska Julia , Rusek Aleksandra, Skibniewska Katarzyna, Szoplińska Dominika, Chotkowska Karolina, Kowalewski Adam, Osak Natalia, Panasiuk Zofia, Hołonowicz Wiktoria, Golba Maciej, Kożuchowski Szymon, Belkiewicz Emilia, Cichowska Agata, Głowacka Daria, Uściński Sebastian, Bielecki Antoni, Gicewicz Roksana, Hołownia Jolanta, Hołownia Paweł, Hołownia Zuzanna, Karpowicz Mateusz, Pawluk Justyna, Powszuk Oliwia, Sobechowicz Nikola, Arseniuk Anna, Burdach Julia, Parchomiuk Karolina, Stanilewicz Anastazja.

Nagrody za 100% frekwencję uzyskali: Arseniuk Karol, Wojtowicz Weronika, Szudejko Aleksandra, Sobechowicz Ewa, Telaczyński Juliusz, Wołosowicz Weronika, Gurynowicz Magdalena,Trochonowicz Emilia, Łukaszuk Agata, Sawicka Karolina, Zając Maja, Żukowska Aleksandra, Arseniuk Szymon, Hajbos Wiktor, Samosiuk Dominika, Trochonowicz Karolina, Matysiewicz Karol, Miroński Kamil, Raczyński Mariusz, Rusek Aleksandra, Szoplińska Dominika, Korszeń Agnieszka, Adam Kowalewski, Panasiuk Zofia, Łaska Klaudia, Tokarska Karolina, Wołosowicz Amelia, Trochonowicz Aleksandra, Belkiewicz Emilia, Sobolewska Kinga, Kurowski Krystian, a nagrodę specjalną za 100% frekwencję w cyklu szkolnym otrzymał Mateusz Karpowicz, uczeń klasy III a gimnazjum.

Pani dyrektor podziękowała uczniom klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum za wspólne lata słowami, które nasi absolwenci umieścili w zaproszeniu na bal:

Będę tęsknić, gdy opuszczę

mury szkoły ulubionej!

Wspomnieniami będę wracać do tych chwil niezapomnianych”.

Za trud i towarzyszenie przez lata swoim podopiecznym, podziękowania otrzymały panie z grupy 6 latków: Anna Zydlewska, Barbara Ignatowska, wychowawca kl. III SP – Wiesława Kobrzyńska, wychowawcy kl. VIII Elżbieta Derlukiewicz – Rusek i Teresa Paszkowska, oraz klas III gimnazjum: Dorota Nazarewicz i Ewa Prokopiuk.

W swoim wystąpieniu dziękując rodzicom wyróżniających się absolwentów, p. B. Wińska przytoczyła myśl papieża Jana Pawła II - „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta,” oraz wręczyła uczniom i ich rodzicom listy gratulacyjne, które otrzymali:

  1. Kożuchowski Szymon - Iwona i Zygmunt Kożuchowscy
  2. Golba Maciej - Grażyna i Krzysztof Golbowie
  3. Belkiewicz Emilia - Małgorzata i Roman Belkiewiczowie
  4. Cichowska Agata - Małgorzata i Dariusz Cichowscy
  5. Głowacka Daria - Monika i Grzegorz Głowaccy
  6. Uściński Sebastian - Anna i Andrzej Uścińscy
  7. Hołownia Paweł - Ewa i Karol Hołowniowie
  8. Hołownia Jolanta - Ewa i Piotr Hołowniowie
  9. Hołownia Zuzanna - Mirosława i Witold Hołowniowie
  10. Sobechowicz Nikola - Agnieszka i Marcin Sobechowiczowie
  11. Pawluk Justyna - Krystyna i Stanisław Pawlukowie
  12. Bielecki Antoni - Elżbieta i Jarosław Bieleccy
  13. Powszuk Oliwia - Ewa i Grzegorz Powszukowie
  14. Karpowicz Mateusz - Agnieszka i Arkadiusz Karpowiczowie
  15. Gicewicz Roksana - Iwona i Jerzy Gicewiczowie
  16. Arseniuk Anna - Barbara i Marek Arseniukowie
  17. Burdach Julia - Konrad i Anna Burdachowie
  18. Parchomiuk Karolina - Beata i Marek Parchomiukowie
  19. Stanilewicz Anastazja - Jolanta i Grzegorz Stanilewiczowie.

Pani B. Wińska szczególne słowa uznania i wdzięczności skierowała do p. Agnieszki Sobechowicz, której Kapituła przyznała honorowy tytuł „Przyjaciela Szkoły”. Podziękowała również Radzie Rodziców i przewodniczącej – p. Anne Marciniuk i wszystkim, którzy  budowali pozytywny wizerunek szkoły i szczególnie angażowali się w jej życie. Podziękowania otrzymali: Bańkowscy Joanna i Tadeusz, Bańkowska Renata, Bańkowski Roman, Bobrowska Marta, Chwedaczuk Aneta, Derlukiewicz Anna, Derlukiewicz Małgorzata, Dymowscy Anna i Sławomir, Dyrdowska Aneta, Gicewicz Iwona, Hordejuk Agnieszka, Hordejuk Małgorzata, Ilczuk Katarzyna, Jarocka Wiesława, Jaroszuk Monika, Jarzębska Monika, Juszczak Małgorzata, Kołodziejczyk Sylwia, Kossowska – Adamczuk Agnieszka, Kościuczyk Paulina, Krasuska – Adamiak Renata, Kulawiec Romuald i Ewa, Kulig Monika, Leszek Katarzyna, Marciniuk Anna, Panasiuk Urszula, Rudzka Teresa, Sadowska Monika, Sobechowicz Agnieszka, Stanilewicz Jolanta, Stolarczyk Magdalena, Trochonowicz Barbara, Trochonowicz Izabela, Tykałowicz Justyna, Tyszewska Agnieszka, Uss Edyta, Uścińska Anna, Wilbik Agnieszka, Zagożdżon Bożena. Złożyła podziękowanie Samorządom Uczniowskim i nauczycielom sprawującym nad nimi opiekę, organowi prowadzącemu szkołę p. Wójtowi Gminy Łomazy, Jerzemu Czyżewskiemu, organowi nadzorującemu Kuratorium Oświaty w Lublinie z Delegaturą w Białej Podlaskiej, p. Wizytator Teresie Grodeckiej za udzielanie cennych wskazówek i opiekę nad naszą szkołą.

Pani dyrektor podziękowała pracownikom niepedagogicznym za gospodarność i rzetelne, uczciwe wykonywanie powierzonych obowiązków. Życzyła uczniom  udanych, słonecznych i wolnych od trosk wakacji.  Na zakończenie powiedziała: Wypoczywajcie, gromadźcie siły na następny rok szkolny, gdyż  „ uczymy się nie dla szkoły lecz dla życia” jak napisał Seneka.

Uroczystość przygotowali: Elżbieta Kapłan, Małgorzata Szewczyk, Aneta Najdyhor, Ewa Korszeń, Teresa Paszkowska, Grzegorz Kulicki, Paweł Tokarski, wychowawcy klas, dekorację wykonali nauczyciele przedszkola.

Poprawiony: wtorek, 02 lipca 2019 09:40